Sport: Mistrzostwa w Pływaniu Niepełnosprawnych

Sport: Mistrzostwa w Pływaniu Niepełnosprawnych

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” oraz małopolski Integracyjny Klub Sportowy „Druga Strona Sportu” zapraszają na Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych. Zawody odbędą się w Krakowie w dniach 11–13 maja.

Uczestnikami zawodów mogą być zawodnicy niepełnosprawni z dysfunkcją narządu ruchu lub wzroku zrzeszeni w jednostkach organizacyjnych PZSN „START” zakwalifikowani do grup i klas startowych zgodnie z przepisami Para Swimmingu oraz PZSN START.

Każdy zawodnik musi popłynąć w minimum w dwóch konkurencjach indywidualnych.

Przewidziane są starty w trzech grupach wiekowych:

– grupa wiekowa „A” – zawodnicy z rocznika 2000–2001 – juniorzy starsi,

– grupa wiekowa „B” – zawodnicy z rocznika 2002–2005 – juniorzy,

– grupa wiekowa „C” – zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi – juniorzy młodsi.

Zawody rozgrywane będą indywidualnie seriami na czas w kategorii dziewcząt i chłopców. Szczegółowy program zawodów z wyszczególnionymi godzinami startów, przerw i posiłków znaleźć można na stronie PZSN „SART” i IKS „DSS”.

Medale zostaną rozdane w trzech grupach wiekowych, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych (miejsca I–III) na podstawie dwóch najlepszych konkurencji otrzymają nagrody rzeczowe.

Bezpieczeństwo podczas zawodów zapewnią m.in. ratownicy medyczni i ratownicy WOPR.

Zgłoszenia zawodników oraz sugestie dotyczące godziny klasyfikacji można nadsyłać tylko w wersji elektronicznej do 23 kwietnia na adres e–mail organizatora: drugastronasportu@gmail.com. Do zgłoszenia należy obowiązkowo załączyć kopie aktualnych orzeczeń o niepełnosprawności. Zgłoszeni zawodnicy powinni także posiadać aktualne badania lekarskie.

Mistrzostwa odbędą się na pływalni AWF Kraków, al. Jana Pawła II 78.

Wszelkie pytania do osób odpowiedzialnymi za przebieg imprezy: Grzegorz Kubis tel. 604130873, Anna Bochenek tel. 503615638

Źródła: pzsnstart.eu, drugastronasportu.com

Fot. drugastronasportu.com

  Oprac. Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17929 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.