Sport: Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym za nami

Sport: Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym za nami

Po raz dziesiąty kolarze z całej Polski wzięli udział w zawodach mistrzostw polski niepełnosprawnych w kolarstwie szosowym. W tym roku zawodnicy rywalizowali na trasie Wieprz – Nidek – Wieprz (woj. małopolskie). Była jazda indywidualna na czas a także w wyścig ze startu wspólnego.

Pierwszy dzień zawodów, to jazda indywidualna na czas. Do pokonania była trasa o długości 12,2 km. W grupie C4 wśród pań najszybsza była Anna Harkowska. W tej samej grupie wśród panów triumfował Sławomir Turonek z Olsztyńskiego Klubu Sportowego. W kategorii C5 mężczyzn najszybszy był zawodnik Startu Szczecin, Piotr Bloma. W grupie H3 bezkonkurencyjny był Mateusz Witkowski z Ornety, który dojechał na metę aż o 8,5 minuty wcześniej niż drugi zawodnik. Grupa H4 to zwycięstwo Rafała Wilka. W grupie H5 najszybszy był Piotr Małek z GTM Velo Active.

Wśród kobiet w grupie H3, H4, H5 zwyciężyła Katarzyna Zubowicz (IKS Smok Orneta). W kategorii C3, C2, C1, najlepszy był Zbigniew Maciejewski. W H2 bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kacalski. Grupa H1 to zwycięstwo Krzysztofa Kosidera. Ponadto organizatorzy przygotowali także wyścig w tzw. grupie Open. Wśród pań najszybsza była Sylwia Maciejkiewicz a wśród panów Rafał Lenckowski.

Drugiego dnia na kolarzy czekała jazda indywidualna na czas. Trasa wyścigu zlokalizowana była na terenie miejscowości Rzyki i liczyła 5 kilometrów. W grupie pań H5, H4, H3 zwyciężyła Katarzyna Zubowicz. W C4 najszybsza była Anna Harkowska a grupa H2, H1 to zwycięstwo Piotra Kacalskiego. Grupa H3 to triumf Mateusza Witkowskiego, natomiast w grupie H4 najszybszy był Rafał Wilk, a w H5 Krzszystof Plewa. W C3, C2, C1 najlepszy był Zbigniew Maciejewski, w grupie C4 pierwszy linię mety przekroczył Sławomir Turonek, który jako jedyny złamał granicę dziewięciu minut. W grupie C5 najlepszy był Ludwik Odrzywołek z BZSR „Start” Bielko–Biała. W grupie Open najszybsza była Sylwia Maciejkiewicz a wśród panów Łukasz Damski.

Fot.: Facebook (Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18699