Sport: Mistrzostwa Elbląg Cup przeszły do historii

Sport: Mistrzostwa Elbląg Cup przeszły do historii

W niedzielę (3 grudnia) zakończyły się ‘’Otwarte Mistrzostwa XIX Elbląg Cup’’ w pięciu dyscyplinach. Organizatorem turnieju był IKS ‘’ATAK’’ przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przez cztery dni od 30 listopada do 3 grudnia 170 zawodników z województwa warmińsko–mazurskiego, a także z różnych regionów Polski rywalizowało ze sobą w takich dyscyplinach jak tenis stołowy, łyżwiarstwo, siatkówka, boccie i judo. Zawody zorganizowane i rozegrane zostały na kilku obiektach MOSiR, przy pomocy licznej grupy wolontariuszy.

Imprezą towarzyszącą był XII Międzynarodowy Turniej Hokeja na Sledżach z udziałem drużyn z Austrii, Rosji, Czech i reprezentacji Polski.

Uroczyste otwarcie obu imprez odbyło się na lodowisku ‘’Helena’’, a dokonali go Prezydent Miasta Elbląga Pan Witold Wróblewski ,który także objął Patronat Honorowy nad Turniejem Hokeja, Dyrektor Warmińko – Mazurskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Janusz Surmacz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  Andrzej Bugajny, Szefowa Wyszkolenia Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska, Lidia Jabłonowska – Horanin z oddziału PFRON Olsztyn, a także Prezes IKS ‘’ATAK’’ Tomasz Woźny.

W niedzielę sportowe zmagania zostały zakończone turniejem judo. Medale zawodnikom wręczył Pan Jan Surmacz Dyrektor PFRON Olsztyn, który miłym słowem podsumował i uroczyście zamkną ‘’Otwarte Mistrzostwa XIX Elbląg Cup’’. To był weekend pełen emocji i sportowych wrażeń. Dziękujemy wszystkim zespołom za przyjazd do Elbląga, sportową rywalizację, walki fair play i wspólną integracje, trenerom i opiekunom za przygotowanie zawodników do startów, a licznie zgromadzonym kibicom za doping i pozytywną energię.

  IKS ”Atak” Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17103