Sport: ME w łucznictwie. Cztery medale Polaków

Sport: ME w łucznictwie. Cztery medale Polaków

W Czeskim Pilznie przez niemal tydzień trwały zmagania niepełnosprawnych łuczników z całej Europy. Polska reprezentacja udała się tam w siedmioosobowym składzie i wróciła z 4 medalami – dwoma złotymi i dwoma srebrnymi.

Po złoto sięgnęła Milena Olszewska. W finale pokonała Mevre Nur Eroglu 27:23, 25:26, 27:25, 23:22. To trzeci medal Polki na ME – w przeszłości zdobywała srebro i brąz. Świetnie spisał się także Ireneusz Kapusta. W finałowej potyczce pokonał Rosjanina Bato Tsydendorżiewa 25:19, 24:22, 26:28, 28:26. Na ćwierćfinale zmagania podczas ME zakończył Paweł Daleszyński. Drogę do półfinału przerwał Francuz Maxime Guerina, który okazał się lepszy od naszego reprezentanta.

Medal wywalczyła także męska drużyna w składzie Daleszyński, Kapusta Sawicki. W finale Polacy zmierzyli się z drużyną Rosji. Ci byli bezkonkurencyjni i bardzo pewnie pokonali Polaków. Biało–czerwonym nie udało się tym samym obronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty. Daleszyński wraz z Olszewską wystąpili także w mikście łuków klasycznych. Polacy w finale ulegli parze z Rosji.

Fot.: Facebook (Polski Związek Łuczniczy

  Oprac.: MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18660