Sport: Mali, niepełnosprawni pływacy z medalami

Sport: Mali, niepełnosprawni pływacy z medalami

Od 3 do 5 lutego w Krakowie odbyły się zawody pływackie metodą Hallwick,w których wzięło udział udział prawie 60 zawodników z całego kraju, w tym 8 uczniów Zespołu Szkół Edukacyjnych w Olsztynie.

Koncepcja Halliwick to angielska metoda nauki pływania, opracowana w taki sposób, aby każde dziecko z niepełnosprawnością mogło pływać bez problemu.

Ze szkolnych pływaków najlepiej wypadła Kasia Borkowska – zdobyła złoty medal na 25 metrów. Klaudia Kiczor i Bartosz Lubowiecki sięgnęli po srebro. Oboje nie kryli zadowolenia ze swojego sukcesu. – Nie spodziewałem się, ale się udało – opowiadał Bartosz. – Było ciężko, ale daliśmy radę – dodawała Klaudia. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadły Filipowi Romanykowi. Na zawody pojechał także indywidualnie absolwent placówki – Marcin Grajewski, zdobywając brązowy medal w sztafecie.

– Do wyjazdu przygotowywaliśmy się podczas cotygodniowych zajęć dodatkowych na basenie doskonalących technikę pływania. Wróciliśmy do Olsztyna w niedzielę wieczorem, zmęczeni ale szczęśliwi – mówiła jedna z trenerek, Joanna Biłat – Lachowska.

W tym roku już po raz trzeci drużyna ZPE zaprezentowała się na ogólnopolskiej pływackiej gali Halliwick w Krakowie. Jak podkreślają nauczyciele – opiekunowie, podczas takich zawodów dzieci uczą się również zasad fair play, funkcjonowania w grupie, kibicowania kolegom i cieszenia się z cudzych sukcesów.

Źródło: wyjątkoweserce.pl

  Oprac. AG. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15284