Sport: Malczewski i Kosela znów najlepsi w Avalon Extreme Racing Cup

Sport: Malczewski i Kosela znów najlepsi w Avalon Extreme Racing Cup

Piotr Malczewski i Kamil Kosela ponownie okazali się bezkonkurencyjni w swoich kategoriach podczas Avalon Extreme Racing Cup. Kierowcy powtórzyli sukces z maja br., kiedy triumfowali w pierwszej edycji zawodów. Jedyna w Polsce impreza motoryzacyjna, podczas której rywalizują zawodnicy zarówno sprawni, jak i z niepełnosprawnością, odbyła się na Torze Łódź.

W zawodach wzięli udział kierowcy z całej Polski, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie – sprawni (SPR) oraz niepełnosprawni (ON). O końcowym sukcesie decydował wynik uzyskany podczas sześciu prób sportowych. Łącznie, zawodnicy mieli do przejechania ok. 25 km. Na starcie stanęło 35 kierowców.

W klasyfikacji SPR najlepszy był Piotr Malczewski, który w pierwszej edycji imprezy również stanął na najwyższym stopniu podium. Jadący Misubishi Lancerem Evo kierowca z łącznym wynikiem 260,827 minimalnie wyprzedził Wojciecha Kowalewskiego (Subaru Impreza GT). – Powtórzyłem sukces, dlatego jest bardzo zadowolony ze swojego występu. Losy wygranej toczyły się właściwie do ostatniego przejazdu. Rywalizacja była zarówno wymagająca, jak i emocjonująca – powiedział Piotr Malczewski.

Jego śladem podążył Kamil Kosela (VW Golf GTI) – zwycięzca w kategorii ON. Wynik 305,027 pozwolił mu wyprzedzić Adriana Beściaka i Tomasza Kuneckiego. – Motoryzacja jest moją wielką pasją. W trakcie sezonu staram się brać udział w jak największej liczbie zawodów. Avalon Extreme Racing Cup to dla mnie wyjątkowa impreza. Znów wracam do domu z pucharem za zwycięstwo, a Tor Łódź jest miejscem, gdzie odnajduję się znakomicie – dodał Kamil Kosela.

Organizatorzy przygotowali dla kibiców i uczestników szereg atrakcji. Ernest Komorowski przeprowadził ekstremalne pokazy driftu motocyklowego, a ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty wziął udział w jazdach pokazowych swoim 390–konnym Mitsubishi Lancerem. – Nasza impreza jest unikalna w skali całego kraju. Staramy się łączyć środowisko pasjonatów motorsportu bez względu na ograniczenia fizyczne. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Najważniejsza była dla nas jednak dobra zabawa. Dzielimy się ze sobą pasją do czterech kółek oraz pozytywna energią – stwierdził Sebastian Luty.

Avalon Extreme Racing Cup jest imprezą cykliczną. Kolejna edycja odbędzie się w 2018 r. Pula nagród wyniosła 15 000 zł.

Wyniki II Avalon Extreme Racing Cup:

Kategoria SPR

Piotr Malczewski (Misubishi Lancer Evo) – 260,827

Wojciech Kowalewski (Subaru Impreza GT) – 260,911

Tomasz Patan (Mazda MX5) – 265,897

Klasyfikacja ON

Kamil Kosela (VW Golf GTI) – 305,027

Adrian Beściak (Skoda Rapid) – 307,602

Tomasz Kunecki (KIA Picanto Cup) – 312,938

  Bartosz Sosnówka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16493 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.