Sport: Leszek Kuzaj gościem specjalnym inauguracji Avalon Extreme Race Day Cup

Sport: Leszek Kuzaj gościem specjalnym inauguracji Avalon Extreme Race Day Cup
Fot. Adminstrator

Ponad 70 kierowców z całej Polski wystartuje w inauguracji nowego cyklu zawodów motoryzacyjnych – Avalon Extreme Race Day Cup. Zapisy na wydarzenie zostały zamknięte w ciągu jednego dnia. Gościem specjalnym imprezy został prawdziwy symbol polskiego motorsportu, Leszek Kuzaj. Wielokrotnego mistrza kraju w rajdach będzie można spotkać w sobotę, 14 kwietnia na nowoczesnym Torze Modlin nieopodal Warszawy.

Avalon Extreme Race Day Cup to cykl jedyny w swoim rodzaju. Sześć rund pucharowych na czterech torach rajdowych w całym kraju jest przeznaczonych dla kierowców sprawnych i z niepełnosprawnością. W inauguracji zmagań weźmie udział 15 zawodników w kategorii ON (niepełnosprawni), a odprawę przez zawodami poprowadzi ambasador Toru Modlin i gość specjalny wydarzenia, Leszek Kuzaj.

Tor Modlin zrodził się z miłości do dynamicznej jazdy i chęci zarażania nią innych. Stawiamy na emocje, adrenalinę, pamiętając przy tym o bezpieczeństwie i zachowując najwyższe standardy obsługi. Osobiście wyznaję podobne wartości do tych, którymi kieruje się Avalon Extreme. Promocja motoryzacji ponad podziałami jednoznacznie wskazuje, że nawet najbardziej ekstremalne pasje można z powodzeniem realizować – powiedział Leszek Kuzaj, były kierowca WRC oraz 4–krotny, rajdowy mistrz Polski.

Uczestnicy Avalon Extreme Race Day Cup będą zdobywać punkty do tabeli rocznej podczas sześciu rund pucharowych na czterech torach – Tor Modlin, Moto–Park Ułęż, Tor Jastrząb oraz Warszawa–Bemowo. W rywalizacji weźmie udział ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty. Zawody zostaną przeprowadzone w formule Time Attack. Kierowcy będą wielokrotnie pokonywać na czas pełne okrążenie, a w jednym momencie będzie ich na torze nawet dziesięciu.

Rejestracja na drugą odsłonę cyklu została już uruchomiona. Kolejne zawody odbędą się 12 maja na Moto–Park Ułęż. Ponadto, zostaną wówczas przeprowadzone szkolenia jazdy sportowej dla kierowców z niepełnosprawnością w ramach Avalon EXTREME Racing Academy. Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day.

Harmonogram Avalon Extreme Race Day Cup (14 kwietnia; Tor Modlin):

08:00 – Otwarcie biura zawodów
09:30 – Odprawa dla uczestników
09:45 – Przejazd zapoznawczy próby sportowej
10:00 – Rozpoczęcie przejazdów na czas
16:00 – Zakończenie przejazdów na czas
16:15 – Publikacja oficjalnych wyników
16:30 – Rozdanie nagród
17:00 – Zakończenie imprezy

  Bartosz Sosnówka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17952 

Print Friendly, PDF & Email