Sport: Kibicujmy naszym paraolimpijczykom!

Sport: Kibicujmy naszym paraolimpijczykom!

Już 7 września w Rio de Janeiro rozpoczynają się letnie igrzyska paraolimpijskie. Po raz pierwszy w historii Telewizja Polska będzie na żywo pokazywać rywalizację w takich dyscyplinach jak lekkoatletyka, pływanie, szermierka czy tenis stołowy.

Transmisje znajdą się zarówno w TVP1, TVP Sport, oraz na stronie SPORT.TVP.PL. Blok paraolimpijski będzie nadawany na żywo od ok. 23:30 i potrwa trzy godziny. Pierwsza relacja "live", z ceremonii otwarcia, już w środę, 7 września, o 23:00. Codziennie ok. godz. 8:30 w specjalnym programie "Pełnosprawni – nasze Rio" podsumowany będzie zakończony dzień igrzysk. Nie zabraknie także relacji w sportowych programach informacyjnych, a po "Sporcie" po głównym wydaniu "Wiadomości" wyemitowana zostanie specjalna kronika. TVP wysyła do Rio swoją ekipę z trzema reporterami, którzy aż do zamknięcia igrzysk (18 września) będą relacjonować najważniejsze wydarzenia z udziałem Polaków. Warto podkreślić, że podczas igrzysk paraolimpijskich w 2012 roku w Londynie biało–czerwoni zdobyli 36 medali, w tym 14 złotych. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła znakomite dziewiąte miejsce.

W polskiej ekipie znajdzie się 91 niepełnosprawnych sportowców (36 kobiet i 55 mężczyzn) oraz 4 pilotów i 2 przewodników. 57 osób liczyć będzie ekipa współpracująca z zawodnikami.

Źródło www.sport.tvp.pl, paralimpic.org.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14394

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.