Sport: Igor Sikorski zwycięzcą SitWake Extreme Challenge

Sport: Igor Sikorski zwycięzcą SitWake Extreme Challenge

Druga edycja SitWake Extreme Challenge zakończyła się triumfem francusko–polskim. Najlepszym duetem zostali Jerome Elbrycht i Maciej Misołek, których powietrzne ewolucje zyskały największą przychylność sędziów. W kategorii sitwake bezkonkurencyjny okazał się ambasador Avalon Extreme, Igor Sikorski. Filip Czerniec wygrał natomiast rywalizację w wakeboardzie. Zawody odbyły się w Wake For Friends nieopodal Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą.

Wakeboarding to sport polegający na pływaniu po tafli wody na desce, trzymając się liny podłączonej do wyciągu i wykonywaniu ewolucji. W wersji dla osób z niepełnosprawnością, jego odmianą jest sitwake.

W imprezie wzięła udział krajowa czołówka w tej dyscyplinie sportu, a także zawodnicy niepełnosprawni, którzy rywalizowali na specjalnie przystosowanych deskach do sitwake’u. Po raz pierwszy zawody miały charakter międzynarodowy, ponieważ na specjalne zaproszenie organizatorów pojawił się jeden z najbardziej utytułowanych wakeboarderów na świecie, Francuz Jerome Elbrycht. Na starcie stanęło 14 zawodników, po siedmiu w każdej z kategorii – sitwake oraz wake.

Francuz jest niepełnosprawnym wakeboarderem oraz narciarzem specjalizującym się we freestyle’u. Największy sukces w sportowej karierze osiągnął na X Games 2016, podczas których wywalczył złoty medal w konkurencji Mono Skier X. W tym samym roku zdobył wicemistrzostwo kraju w sitwake’u, a rok później okazał się już bezkonkurencyjny. Ponadto, zdobył brąz podczas mistrzostw Europy 2015, które zostały rozegrane we Włoszech. Dzień przed SitWake Extreme Challenge, na terenie Wake Farma w Warszawie Elbrycht spotka się z uczestnikami oraz podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, przeprowadzając specjalne szkolenie.

Eliminacje zostały przeprowadzone równolegle w dwóch kategoriach, a składały się na nie po dwa przejazdy każdego z uczestników. W sitwake’u najlepszy okazał się Igor Sikorski, który był minimalnie lepszy od Jerome’a Elbrychta. – Jerome to jeden z najlepszych zawodników na świecie i prawdziwy wzór do naśladowania. Trafił mu się jednak nieco gorszy przejazd, a jego potknięcie udało mi się wykorzystać.

– Nie spodziewałem się zwycięstwa w swojej kategorii, dlatego jestem bardzo zadowolony ze swojego startu. Najważniejsza była jednak dobra zabawa. Deszcz trochę pokrzyżował nam plany, ale już po raz drugi udało nam się skupić w jednym miejscu najlepszych zawodników w Polsce, co jest nie lada wyczynem – powiedział Igor Sikorski, który był także bezkonkurencyjny w kategorii na najlepszy trick.

W rywalizacji w wakeboardzie nie miał sobie równych Filip Czerniec, który jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce.

– SitWake Extreme Challenge to bardzo nietypowa impreza, której wyjątkowość polega na tym, że promuje nie tylko wakeboard, ale również sitwake w wykonaniu osób z niepełnosprawnością. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a warunki do szybkich i efektownych przejazdów były bardzo dobre – stwierdził Filip Czerniec

Po zakończeniu eliminacji, pięciu najlepszych zawodników w każdej z kategorii zostało połączonych w pary. Każdy miał do wykonania dwa przejazdy, a łączny wynik decydował o finałowej kolejności. Elbrycht powetował sobie występ indywidualny, triumfując w duecie z Maciejem Misołkiem.

– Nie byłem zadowolony po indywidualnym starcie. W finale poszło mi zdecydowanie lepiej, tym bardziej że mój partner prezentował wysokie umiejętności. Z Polski wyjadę w dobrym nastroju i mam nadzieję, że wrócę tu już w przyszłym roku na kolejną edycję imprezy – podsumował Jerome Elbrycht.

Ponadto, w konkursie na najlepszy trick w kategorii wakeboard triumfował Marcin Matysiak.

II SitWake Extreme Challenge (wyniki):

KATEGORIA SITWAKE

Igor Sikorski

Jerome Elbrycht

Szymon Klimza

Przemysław Falisz

Krzysztof Stern

Arkadiusz Garbacz

Andrzej Ławniczak

KATEGORIA WAKEBOARD

Filip Czerniec

Marcin Matysiak

Łukasz Kobyliński

Maciej Misiołek

Łukasz Piekarski

Rafał Szymański

Mateusz Kopacz

FINAŁY W PARACH

Maciej Misołek i Jerome Elbrycht

Filip Czerniec i Krzysztof Stern

Łukasz Piekarski i Igor Sikorski

Łukasz Kobyliński i Szymon Klimza

Marcin Matysiak i Przemysław Falisz

KONKURS NA NAJLEPSZY TRICK

sitwake – Igor Sikorski

wakeboard – Marcin Matysiak

  Bartosz Sosnówka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16251 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.