Sport: Gotowi na mundial!

Sport: Gotowi na mundial!

Pomiędzy 10 a 14 października odbyło się ostatnie zgrupowanie amp futbolowej reprezentacji Polski przed turniejem Mistrzostw Świata w Meksyku. Biało-czerwoni 28 października rozpoczną mundialowe mecze w fazie grupowej.

W ostatnim zgrupowaniu udział wzięło 15 zawodników. Nie wszyscy polecą jednak do Guadalajary. Na MŚ uda się trzynastu piłkarzy.

– Na ostatnich mistrzostwach świata zajęliśmy czwarte miejsce, na mistrzostwach europy trzecie. Na pewno gdzieś się nas wymienia w gronie faworytów, może nie do zwycięstwa w całym turnieju, aczkolwiek na pewno do pozycji medalowej. My robimy swoje i z pokorą podchodzimy do każdego przeciwnika. Znamy już swoich rywali na etapie fazy grupowej. Nie wiemy co przyniesie los w kolejnych fazach i dużo też zależy od tego, jak ta drabinka później nam się ułoży, ale my też patrzymy tylko i wyłącznie na siebie. Wydaje mi się, że będziemy do tego turnieju bardzo dobrze przygotowani i mentalnie i sportowo i organizacyjnie – mówi Artur Kurzawa, kierownik reprezentacji polski w amp futbolu. – Niczego zawodnikom nie powinno zabraknąć, by tymi mistrzami świata zostać. Wszystko w nogach i głowach chłopaków oraz sztabu szkoleniowego. Jest tak, jak powtarza nasz trener: „Kiedy jedzie się na puchar wójta, walczy się o puchar wójta, kiedy leci się na mistrzostwa świata, walczy się o mistrzostwo świata”. Na pewno nie tylko my lecimy z pewnymi nadziejami na ten turniej, bo myślę, że każda z tych 24 drużyn, chciałaby zostać mistrzem świata – dodaje.

Pytany o najtrudniejszego z rywali w fazie grupowej turnieju, bez wahania wskazuje na Kolumbię.

– Gramy z nimi swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata. Wiadomo, że zawsze ten pierwszy mecz na każdej dużej imprezie jest specyficznym meczem. Nie zawsze to przygotowanie wypracowane wcześniej decyduje. Trzeba być do takiego spotkania przygotowanym na wielu płaszczyznach. Kolumbijczycy, lecąc na Mundial, mają 3–, może 4–godzinną podróż. Żyją w tej samej strefie czasowej. My mamy przed sobą minimum 27–godzinną podróż i znajdziemy się w innej strefie czasowej. Pod tym względem przewagę będzie miała reprezentacja Kolumbii – zaznacza Artur Kurzawa.

Kolumbijczycy trzy lata temu na Copa America zajęli wysokie trzecie miejsce, pokonując w meczu o brąz Argentynę. Polacy do Guadalajary udadzą się 24 października, a swój pierwszy mecz rozegrają w niedzielę, 28 października ze wspomnianą już Kolumbią. W fazie grupowej zagrają jeszcze z Kostaryką i Japonią.

Nasz kraj reprezentować będą: Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko–Biała), Jakub Popławski (Gloria Varsovia) – bramkarze, Dawid Dobkowski (Gloria Varsovia), Kamil Grygiel (Husaria Kraków), Marcin Guszkiewicz (Husaria Kraków), Krystian Kapłon (Husaria Kraków), Jakub Kożuch (Gloria Varsovia), Mariusz Krzempek (Kuloodporni Bielsko–Biała), Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko–Biała), Kamil Rosiek (Husaria Kraków), Adrian Stanecki (Gloria Varsovia), Przemysław Świercz (Husaria Kraków) i Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko–Biała). Sztab szkoleniowy tworzą: Marek Dragosz, Maciej Cieślik, Grzegorz Skrzeczek, Kamil Michniewicz, Zofia Kasińska i Artur Kurzawa.

Fot. Bartłomiej Budny, Amp Futbol Polska (Facebook)

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19075 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.