Sport: Dziewiąte miejsce Reprezentacji Rugby na Wózkach

Sport: Dziewiąte miejsce Reprezentacji Rugby na Wózkach

Zakończyły się mistrzostwa świata w rugby na wózkach. Miejscem rywalizacji sportowców było australijskie Sydney. W mistrzostwach zagrała także nasza reprezentacja. Niestety Polacy w fazie grupowej wygrali tylko jeden mecz i zagrali później o miejsca 9–12.

W turnieju udział wzięło dwanaście drużyn, podzielonych na dwie grupy. Polska trafiła do grupy B z Wielką Brytanią, Kanadą, Kolumbią, Francją i Stanami Zjednoczonymi.

Nasi reprezentanci na inaugurację zmierzyli się z Mistrzami Europy, Wielką Brytanią, która bardzo pewnie pokonała Polaków 55:33. Porażka podziałała jednak mobilizująco. Już drugiego dnia mistrzostw biało–czerwoni, po bardzo wyrównanym meczu, pokonali Kanadę 45:43.

Trzeci dzień to mecz z Kolumbią. Polacy zagrali dobrze i długo wynik był nierozstrzygnięty. Ostatecznie lepsza okazała się Kolumbia, wygrywając 50:43. Tego samego dnia podopieczni trenera Janusza Kozaka rozegrali jeszcze jeden mecz, tym razem z Francją. W wieczornym pojedynku trójkolorowi byli nie do zatrzymania. Niemal przez cały mecz Francuzi prowadzili, systematycznie powiększając przewagę nad biało–czerwonymi. Końcowy wynik to 51:39 dla naszych rywali.

Ostatnim meczem fazy grupowej był ten z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Choć początek był wyrównany, to z każdą kolejną minutą USA powiększała prowadzenie. Polacy ponownie musieli uznać wyższość rywala przegrywając 33:47.

Piąte miejsce w grupie pozwalało na grę w dalszej fazie o miejsca 9–12. W meczu z Irlandią Polacy wygrali 49:44. Następnego dnia, w meczu o 9 miejsce, nasza reprezentacja ponownie na tych mistrzostwach spotkała się z Kolumbią. Tym razem Polacy zreważnowali się za porażkę w fazie grupowej, wygrywając 44:39. I wywalczyli dziewiąte miejsce w turnieju. Złoty medal wywalczyła Japonia, drugie miejsce zajęła Australia. Brąz wywalczyli rugbyści z USA.

Przypomnijmy, w Mistrzostwach Świata w 2010 roku nasza reprezentacja uplasowała się na ósmej pozycji.

Fot. Facebook/GIO 2018 IWRF Wheelchair Rugby World Championship – Sydney 5 – 10 Aug 2018

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18600