Sport: Deszcz im niestraszny

Sport: Deszcz im niestraszny

Błoto, pot i  ciężka rywalizacja – tak w krótkich słowach można określić sobotnią rywalizację na Kadyny MTB Maratonie 2016.

W tym roku pogoda spłatała figla uczestnikom zawodów, które tak jak zawsze pod koniec wakacji odbywają się w lasach Nadleśnictwa Elbląg, po trasie wytyczonego przez leśników szlaku rowerowego dla kolaży górskich.

Choć co roku zawodnicy ścigają się po tej samej trasie, tym razem duże ilości błota i deszczu sprawiły, że nabrała ona całkiem innego wymiaru. Jednym słowem ściganie było mocno utrudnione. Zawodnicy przyznają także, że ich sprzęt został mocno nadwyrężony, a kilka rowerów nie wytrzymało do końca zawodów.

Zwycięzcą tegorocznego Kadyny MTB Maratonu został Andrzej Kaiser z Euro Bike Kaczmarek Electric Team z czasem 01:46:36. Drugie miejsce zdobył Paweł Kowalkowski Centrum Rowerowe Olsztyn Team z czasem 01:46:42. Trzecie miejsce przypadło Arturowi Sowińskiemu GKS Cartusia Kartuzy z czasem 01:54:43. Wśród Pań najszybsza okazała się: Marzena Janczarska z czasem 02:30:27

Pomimo nienajlepszej aury w zawodach wzięło udział ponad 60 zawodników, z czego zawodów nie ukończyło 11 osób. 

Fot. nadesłana

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16370 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.