Sport: Chorzów europejską stolicą goalballa

Sport: Chorzów europejską stolicą goalballa

Już w poniedziałek (24 września) starują mistrzostwa Europy w goalballu. W tym roku gospodarzem zmagań sportowców jest Polska. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej Stadionu Śląskiego oraz w hali MORiS w Chorzowie.

Męska Reprezentacja Polski w goalball ma za sobą przygotowania do turnieju w Polsce. Jednym z ostatnich przystanków w drodze do Chorzowa były zawody w Madrycie. Tam biało–czerwoni na inaugurację zagrali z Grecją (ten mecz przegrali 14–5). Później było już tylko lepiej. Przed czasem pokonana została Dania (12–2). Polacy lepsi okazali się też od Koreańczyków a remisem zakończył się mecz z Hiszpanią. Dobra forma została potwierdzona w meczu z Węgrami (wygrana 13–3) i z Finlandią (wygrana 12–8). Czwarte miejsce na turnieju w Hiszpanii pozwala optymistycznie patrzeć na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy.

Polskę reprezentować będą: Adrian Piotrowicz, Marek Mościcki, Marcin Lubczyk, Damian Hortecki, Marcin Lisowski, Krzysztof Suchocki. Sztab szkoleniowy tworzą: Robert Prażmo, Piotr Szymala i Marek Lubczyk. W turnieju kobiet w biało–czerwonych barwach wystąpią: Dominika Czuj, Ania Miotk, Paulina Frączek, Dorota Niewiadomska, Katarzyna Janczura i poprowadzi je duet trenerski: Michał Gumiński oraz Monika Jędrzejczyk.

Męska reprezentacja Polski w fazie grupowej zagra z Wielką Brytanią (mecz otwarcia – poniedziałek godz. 17:00), Słowenią, Hiszpanią i Portugalią. Panie zaś w pierwszej fazie turnieju rywalizowały będą z Finlandią, Węgrami, Hiszpanią i Holandią.

Do Chorzowa zawiatają drużyny z kilkunastu krajów Europy, m.in. z Holandii, Węgier, Izraela, Ukrainy, Francji, Słowenii, Czarnogóry, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji i Finlandii.

Poniżej film promujący wydarzenie:

https://www.youtube.com/watch?v=N31tFZkQUxU&feature=youtu.be

Fot. Goalball Polska (Facebook)

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18851