Sport: Biało–czerwony Berlin. Polacy wygrali klasyfikację medalową

Sport: Biało–czerwony Berlin. Polacy wygrali klasyfikację medalową

W ostatnich dniach w Berlinie rywalizowali paraatleci. Polacy na zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy spisali się znakomicie. Biało–czerwona reprezentacja przywiozła do Polski worek medali a w nim aż 61 krążków!

Całkiem niedawno na tym samym stadionie rywalizowali pełnosprawni lekkoatleci. Ci spisali się dobrze, bo wywalczyli 12 medali i zajęli bardzo dobre drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. 20 sierpnia lekkoatletyczne zmagania rozpoczeli paraatleci. Zaprezentowali się jeszcze lepiej i wygrali klasyfikację medalową. Nasza reprezentacja składała się z 60 sportowców i była najliczniejszą ze wszystkich 40 krajów, które walczyły o medale.

Podczas ostatnich mistrzostw Europy, które odbyły się w Grosetto w 2016 roku, Polacy zdobyli 50 medali (22 złote, 11 srebrnych, 17 brązowych) i zajęli 3 miejsce w tabeli medalowej. W tym roku liczba zdobytch medali jest jeszcze bardziej okazała. Biało–czerwoni wywalczyli aż 61 medali (26 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych). Wynik jest imponujący. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Wielka Brytania z 50 medalami (20 złotych, 14 srebrnych, 16 brązowych) a trzecie Ukraina – 49 krążków (19 złotych, 22 srebrne, 8 brązowych).

Fot.: Bartłomiej Zborowski/@Polski Komitet Paraolimpijski 

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18721