Sport: Biało–czerwoni z brązowym medalem

Sport: Biało–czerwoni z brązowym medalem

Zakończyły się piłkarskie mistrzostwa świata osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce i ze Szwecji wraca z brązowym medalem. W swoim ostatnim turniejowym meczu Polacy pokonali Francję.

W Varmland w ostatnich dniach rozgrywany był piłkarski Mundial. Wzięło w nim udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Grupowyi rywalami biało–czerwonych byli Japonia, Rosja i Arabia Saudyjska. Turniej rozpoczął się od zwycięstwa. Zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni zostali pokonani 2:1. Aż cztery gole nasi zawodnicy zaaplikowali Rosjanom, ci potrafili odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. Bezbramkowym remisem zakończył się natomiast mecz z obrońcami tytułu, Arabią Saudyjską.

Wyniki Polaków pozwoliły awansować do półfinału z drugiego miejsca (tyle samo punktów, ale korzystniejszy bilans bramkowy miała Arabia Saudyjska). W meczu 1/2 finału biało–czerwoni zmierzyli się z Argentyną, która przez fazę grupową przeszła jak burza. Zespoł z Ameryki Południowej w trzech meczach strzelił 19 goli i stracił tylko dwa, pokonując Francję (4:2), Szwecję (7:0) i Niemcy (8:0). Spotkanie z Argentyną było bardzo emocjonujące. Mecz zakończył się remisem 2:2 i do wyłonienia finalisty niezbędne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali Argentyńczycy i to oni zagrali o złoto. Polacy w meczu o trzecie miejsce zagrali z Francją. Biało–czerwoni pokonali Trójkolorowych 4–2 i to im wręczono brązowe medale.

Fot. inas.org

Źródło: inas.org

  MM

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.