Sport: Będą się ścigać bez względu na ograniczenia

Sport: Będą się ścigać bez względu na ograniczenia

Avalon EXTREME Racing Cup, to jedyne w Polsce zawody motoryzacyjne, podczas których na torze spotykają się kierowcy sprawni oraz z niepełnosprawnością. W imprezie weźmie udział ambasador Avalon Extreme – Sebastian Luty. Ponadto, gościem specjalnym wydarzenia będzie kaskader, Ernest Komorowski, który przeprowadzi pokazy stuntu i dryftu motocyklowego. Całość odbędzie się już w sobotę – 23 września br. na Torze Łódź.

Avalon EXTREME Racing Cup to impreza cykliczna. Pierwsza edycja zmagań odbyła się 27 maja br. również na Torze Łódź. Tym razem na starcie zamelduje się około 40 kierowców. Zawody przeprowadzone będą w dwóch kategoriach: klasyfikacja indywidualna dla sprawnych (kategoria SPR) i niepełnosprawnych (kategoria ON) kierowców.

Zawodnicy będą mierzyć się między sobą w sześciu próbach z pomiarem czasu po pięć okrążeń każda oraz w jeździe w pętli, po cztery samochody na torze w tym samym czasie.

 

Harmonogram Avalon EXTREME Racing Cup

23 września (sobota) 07:45–08:45 – odbiór administracyjny oraz BK

08:45–09:00 – odprawa dla uczestników

09:00–12:00 – rozpoczęcie prób sportowych

12:00–13:00 – przejazdy pokazowe

13:00–16:00 – kontynuacja prób sportowych

16:00 – zakończenie zawodów

16:20 – publikacja wyników

16:30 – rozdanie nagród i zakończenie imprezy

Organizatorem wydarzenia jest Avalon Extreme, organizacja zajmująca się promocją aktywności wśród osób z dysfunkcjami.

  Bartosz Sosnówka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16475 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.