Sport: Avalon Extreme wygrywa Finał Mazowieckiej Ligi w Rugby na Wózkach

Sport: Avalon Extreme wygrywa Finał Mazowieckiej Ligi w Rugby na Wózkach

Zawodnicy Avalon Extreme Warszawa okazali się bezkonkurencyjni w Finale Mazowieckiej Ligi w Rugby na Wózkach, pokonując w bezpośrednim starciu pierwszą drużyną Four Kings po skutecznej akcji w ostatnich sekundach. Podopieczni Tomasza Bidusia sięgnęli po puchar, triumfując w dwudniowym turnieju, który został rozegrany w podwarszawskim Karczewie. W najbliższy weekend zespół czeka kolejne wyzwanie – międzynarodowe zawody w Berlinie.

Zespół rugby Avalon Extreme Warszawa powstał w listopadzie 2015 r. W ciągu dwóch sezonów, drużyna prowadzona przez wieloletniego kapitana reprezentacji Polski, Tomasza Bidusia, wywalczyła dwa awanse i w ubiegłym roku zameldowała się w I lidzie, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

W Finale Mazowieckiej Ligi w Rugby na Wózkach wzięły udział cztery drużyny, które kończyły mecze grupowe. W meczach półfinałowych Four Kings A okazali się lepsi od Four Kings B, triumfując 59:26, a Avalon Extreme wygrał z Gromem 47:40.

Mecz o 3. miejsce nie przyniósł niespodzianki. Grom ograł Four Kings B 48:37, od początku meczu kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie. Finał przyniósł natomiast wielkie emocje, trzymając w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Rugbyści Avalon Extreme w końcówce odrobili siedem punktów straty do Four Kings A i gdy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna dogrywka, jednak Adam Bartkiewicz wykorzystał kapitalne podanie Tomasza Bidusia, zapewniając punkt równo z końcową syreną, który rozstrzygnął losy rywalizacji.

– Four Kings to bardzo utytułowany zespół, który dominuje w wielu turniejach. W finale w pierwszej kolejności skoncentrowaliśmy się na sobie. Chcieliśmy po prostu zagrać dobry mecz, dać trochę frajdy naszym kibicom, którzy są z nami na dobre i na złe, ale przede wszystkim pokazać, że jesteśmy prawdziwym monolitem. W decydującej akcji wziął udział każdy zawodnik, wszyscy przyczynili się do tego sukcesu. Przełamaliśmy hegemonię Four Kings i jestem pewien, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, ponieważ sukcesywnie wzmacniamy skład, a drzwi do naszej drużyny są otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoich sił w tej dyscyplinie sportu – powiedział Tomasz Biduś, grający trener Avalon Extreme Warszawa.

Ostatecznie, Avalon Extreme Warszawa pokonał w Finale Mazowieckiej Ligi w Rugby na Wózkach Four Kings A 41:40. Mistrzem Mazowsza został zespół Four Kings A, który we wszystkich turniejach uzbierał największą liczbę punktów (17). Avalon Extreme uplasował się na 2. pozycji z dorobkiem 15 „oczek”. Podium uzupełnił Grom Ostrów Mazowiecka.

Przed zespołem Tomasza Bidusia kolejne sportowe wyzwanie. W najbliższy weekend drużyna weźmie udział w międzynarodowym turnieju w stolicy Niemiec z okazji 20–lecia istnienia Berlin Raptors.

  Bartosz Sosnówka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18206