Sport: Atak ponownie Mistrzem Polski w Piłce Siatkowej na siedząco

Od 13 do 15 października w Łodzi odbywały się Mistrzostwa Polski w siatkówce na siedząco. W turnieju wzięło udział 10 zespołów z całej Polski, w tym elbląska drużyna IKS „Atak” Elbląg.

Pierwszego dnia turnieju odbyły się mecze grupowe. Atak rozegrał dwa spotkania ze Startem Jelenia Góra i KSI Start Indra Kazimierz, oba wygrywając bez straty seta 2:0. Pozwoliło to naszej drużynie z czystym kontem przystąpić do meczu półfinałowego, gdzie walka toczyła się już w trzech setach. I tym razem elbląska drużyna nie miała sobie równych i wygrywając każdego seta, zapewniła sobie miejsce w finale mistrzostw.

Przypomnijmy, w historii klubu, IKS Atak Elbląg, Mistrzem Polski był dwunastokrotnie. Jednakże w ubiegłym roku drużyna przegrywając mecz finałowy ze Startem Szczecin musiała zadowolić się jedynie tytułem viceMistrza Polski. Stąd też do Łodzi drużyna Ataku pojechała z nastawieniem by odzyskać utracony w ubiegłym roku tytuł najlepszej drużyny w kraju.

W tegorocznym finale naprzeciw drużyny z Elbląga stanęli zawodnicy ze Startu Wrocław. PO trzysetowej walce, wszystko było już jasne. Cel został zrealizowany. Drużyna Tomasza Woźnego odzyskała tytuł Mistrza Polski i mogła rozpocząć świętowanie.

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Sergiej Szewczenko, Denis Byczenko, Krzysztof Wojtaszek, Dariusz Fercho, Jarosław Czyżewski, Andrzej Młynarczyk, Mariusz Wojdag, Marcin Hebda (uznany najlepszym zawodnikiem elbląskiej drużyny podczas turnieju), Łukasz Biedrzycki, Sylwester Czyż, Oskar Woźny i Dawid Woźny. Trenerem jest Tomasz Woźny.