Sport: 200 tys. zł. zebrane

Sport: 200 tys. zł. zebrane

W poniedziałek informowaliśmy o zbiórce prowadzonej przez reprezentantów Polski w rugby na wózkach. Dziś możemy ogłosić, że kwota niezbędna do tego, by polecieć do Sydney została zebrana. Na tę chwilę zbiórkę wsparło 3 350 osób. Kwotę 50 tysięcy złotych w formie darowizny przekazała sportowcom Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

– Znam Anię [Annę Dymną – red.] już kilka lat. Fantastycznie, że zaangażowała się w tę sprawę i nas wsparła. Dzięki dobremu sercu ludzi w całej Polsce udało nam się zebrać pieniądze – mówi jeden z reprezentantów Rafał Rocki.

Jak informują organizatorzy zbiórki, ta na pomagam.pl nadal trwa. Wszelkie wpłaty na rzecz reprezentacji dokonywane po 10 lipca, zostaną w całości przeznaczone na najbliższe zgrupowania Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach. Wpłaty dokonać można TUTAJ.

– Wylot zaplanowany jest na 29 lipca. 20 lipca jedziemy na ostatnie zgrupowanie przygotowujące do Cetniewa, tam poznamy szczegóły. Każdy z nas starał się jak mógł, aby dopiąć wszystkie sprawy związane z budżetem MŚ. Teraz czekamy na bilety i lecimy powalczyć o medal – mówi Rocki.

Mistrzostwa Świata odbędą się w Sydnej w dniach 5–10.08.2018r. W fazie grupowej Polska zagra z Wielką Brytanią (5.08), Kanadą (6.08), Kolumbią (7.08), Francją (7.08) i USA (8.08).

Fot.: Facebook/Reprezentacja Polski w Rugby na Wózkach

  MS, MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18392