Społecznie zaangażowane wakacje studentów AMW

Społecznie zaangażowane wakacje studentów AMW
Fot. materiały AMW w Gdyni / gdynia.pl

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym pokazali podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W sierpniu studenci gdyńskiej uczelni połączyli swoje wakacje w polskich górach z akcją promującą ideę dawstwa szpiku.

Studenci najmłodszego rocznika Akademii Marynarki Wojennej podczas tegorocznych wakacji postawili na podwójnie aktywny wypoczynek. Swoje urlopy spędzili nie tylko przemierzając tatrzańskie szlaki, ale także angażując się społecznie. Młodzi ludzie należący do 4. kompani szkolnej chcieli zwiększyć świadomości społeczeństwa w zakresie walki z nowotworami.

Wypoczynek w Tatrach upłynął im pod znakiem propagowania idei dawstwa szpiku kostnego. Podczas swoich wędrówek po Tatrzańskim Parku Narodowym studenci dotarli m.in. nad niezwykle chętnie odwiedzane przez turystów Morskie Oko.

Współpracując z fundacjami Muszkieterowie Szpiku oraz DKMS, rozdawali ulotki oraz udzielali informacji zainteresowanym osobom. Dzięki nim wypoczywający w górach Polacy mogli dowiedzieć się, kto i w jaki sposób może zostać dawcą szpiku oraz w jaki inny sposób można wesprzeć inicjatywę walki z nowotworami krwi.

Inicjatywa podchorążych 4. kompanii szkolnej była jednocześnie znakomitą okazją do promocji gdyńskiej uczelni. Studenci opowiadali napotkanym w tatrach turystom o Akademii Marynarki Wojennej i zachęcali młodych ludzi do podjęcia w niej nauki.

Paweł Kukla
Fot. materiały AMW w Gdyni / gdynia.pl
Print Friendly, PDF & Email