Społeczeństwo: Zostań asystentem miss

Społeczeństwo:  Zostań asystentem miss

Jesteś osobą komunikatywną, która biegle posługuje się językiem angielskim i chce doświadczyć czegoś ciekawego? Fundacja Jedyna Taka poszukuje wolontariuszy, którzy będą pełnić rolę asystentów uczestniczek wyborów Miss Wheelchair World 2017.

Tegoroczne wybory Miss Wheelchair World 2017, czyli najpiękniejszej kobiety świata poruszającej się za pomocą wózka inwalidzkiego, po raz pierwszy w historii odbędą się w Polsce. Fundacja Jedyna Taka poszukuje ochotników, którzy włączą się w organizację wydarzenia i pomogą kandydatkom z całego świata.

Osoby, które chcą zostać wolontariuszami, muszą władać angielskim w stopniu biegłym (mile widziana jest również znajomość języka francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, białoruskiego lub mołdawskiego). Organizatorzy poszukują ochotników, którzy mają doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi, ale nie jest ono warunkiem koniecznym – wolontariusze przejdą szkolenie w zakresie asekuracji osób poruszających się za pomocą wózków inwalidzkich. Najważniejszym wymogiem jest dyspozycyjność przez około 8 godzin dziennie w dniach 28 września – 8 października. W tym czasie asystenci będą pomagać w komunikacji z uczestnikami, a także zapewniać wsparcie w organizacji wydarzeń i podczas Gali Finałowej.

Ochotnicy mogą liczyć na wyżywienie, napoje i strój oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w czasie pełnienia wolontariatu. Asystenci uczestniczek podpiszą porozumienie o wolontariacie, a na koniec otrzymają certyfikat. Podczas realizowania powierzonych zadań będą objęci ubezpieczeniem NNW.

Rekrutacja trwa do piątku 29 września. Szczegóły na stronie Fundacji Jedyna Taka.

Fot.: Facebook Fundacja Jedyna Taka 

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16452