Społeczeństwo: „Złota Rączka” dla seniora

Społeczeństwo: „Złota Rączka” dla seniora

Zepsute zawiasy?  Cieknący kran? Zacinający się zamek? To problemy, z którymi nie muszą mierzyć się samotni krakowscy seniorzy. W ramach miejskiego programu mogą liczyć na nieodpłatną pomoc fachowców.

Z pomocy „złotej rączki” w drobnych naprawach mogą skorzystać osoby po 60 roku życia (przede wszystkim samotne i niepełnosprawne), które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe. Seniorzy ubiegający się o wsparcie zobowiązani są dostarczyć materiały umożliwiające pracę (np. silikon czy uszczelki), natomiast narzędzia zapewnia realizator programu. Pomoc udzielana jest bezpłatnie (wyłącznie w miejscu zamieszkania  osoby starszej). Żeby z niej skorzystać, należy zadzwonić pod numer 12 616 7814 i przekazać wszelkie niezbędne informacje, tj. rodzaj pomocy, opis sytuacji oraz dane kontaktowe. Po zweryfikowaniu czy zgłoszenie kwalifikuje się do nieodpłatnego wsparcia, z seniorem skontaktuje się fachowiec i umówi wizytę.

Zakres udzielanej pomocy jest bardzo szeroki – obejmuje m.in.: prace naprawcze dokonywane w łazienkach (np. uszczelnianie przecieków przy wannach, wymianę pokręteł baterii, słuchawek prysznicowych i innych elementów, udrożnienie odpływów), usługi związane z montażem mebli, wymianą zamków i klamek w drzwiach, wieszanie obrazów czy karniszy oraz wiele innych napraw. Pełną listę usług można znaleźć TUTAJ.

Program, który ułatwi życie osobom starszym, realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie  przy wsparciu Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych (w ramach działań Referatu ds. Młodzieży i Seniorów).

Źródło: dlaseniora.krakow.pl

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18523 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.