Społeczeństwo: Zagrali dla Szymona

Społeczeństwo: Zagrali dla Szymona

Prawie 18 tysięcy złotych zebrali organizatorzy imprezy charytatywnej „Piątka dla Szymona”, która odbyła się 4 sierpnia w Kijewie Królewskim (powiat chełmiński). Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację pięcioletniego Szymona Wojtasia, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa.

Na imprezę złożyły się zawody sportowe oraz piknik rodzinny. Dorośli rywalizowali podczas turnieju piłki nożnej oraz biegu i chodu nordic walking na dystansie 5 kilometrów. Dzieci wystartowały na dystansie 300 metrów. Tuż po zawodach odbył się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Jego częścią była licytacja zebranych gadżetów, które przekazał między innymi Urząd Marszałkowski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki. 

Środki na rehabilitację Szymona można także wpłacać na konto Stowarzyszenia Przyjaciół im. Szymona Wojtaś – 02 1600 1462 1838 0624 8000 0001, Bajerze 29, 86–253 Kijewo Królewskie, z dopiskiem: darowizna.

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl/kujawsko–pomorskie.pl

  Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18559