Społeczeństwo: Zagłosuj na najlepszy dworzec

Społeczeństwo: Zagłosuj na najlepszy dworzec

Rusza konkurs „Dworzec Roku”, organizowany wspólnie przez Fundację Grupy PKP i Fundację ProKolej. Zgłoś swoją propozycję, weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy dworzec kolejowy w Polsce.

Inicjatywa „Dworzec Roku” organizowana przez Fundację ProKolej i Fundację Grupy PKP pokazuje, że polska kolej jest otwarta na opinie pasażerów i chce dokładnie poznać ich zdanie. Zgłoszenia w ramach konkursu mogą przesyłać nie tylko podróżni korzystający z dworców, ale również przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych czy turystycznych oraz pracownicy i sympatycy kolei.

PKP S.A. zarządza ponad 2 tysiącami dworców kolejowych. Wiele z nich to prawdziwe perełki architektoniczne i wizytówki miast. Kolejowa spółka poprzez szeroki program modernizacyjny przywraca im dawną świetność, przystosowując je jednocześnie do współczesnych wymagań podróżnych. W ramach prowadzonych obecnie inwestycji powstają także zupełnie nowe obiekty.

Celem konkursu jest wyróżnienie najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce, zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych a także promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.

W jaki sposób można oddać głos?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się TUTAJ

Zachęcamy także do umieszczania opisów dworca zasługującego na wyróżnienie – wskazanie jego atutów, bądź tego, co należałoby jeszcze w nim usprawnić. Autorzy najciekawszych zgłoszeń zostaną nagrodzeni.

Terminy:

– 12 września – początek nadsyłania zgłoszeń,

– 3 października – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń,

– październik – weryfikacja zgłoszeń, wybór dworców do szczegółowej oceny, audyty,

– 31 października – przedstawienie listy nominacji do nagrody jury i nagrody publiczności,

– listopad – głosowanie internetowe w plebiscycie publiczności i obrady jury konkursowego,

– grudzień – ogłoszenie wyników.

  Informacja nadesłana Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18787 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.