Społeczeństwo: Za nami V Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

Społeczeństwo: Za nami V Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych
Fot. Adminstrator

5 grudnia odbyła się 5 edycja Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Prezydenta Miasta Lublin. W tym roku wydarzenie to miało wyjątkowy charakter, z uwagi na obchody jubileuszu 700– lecia Miasta Lublina oraz piątą rocznicę ratyfikacji przez Polskę Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Głównym elementem Targów była część wystawiennicza połączona z kiermaszem prac osób niepełnosprawnych. Swoją ofertę zgłosiło 75 wystawców, ale ostatecznie z uwagi na bardzo duże zainteresowanie udział wzięło 81 wystawców: firmy i pracodawcy zatrudniający lub chcący zatrudnić osoby niepełnosprawne, instytucje i organizacje realizujące projekty szkoleniowe kierowane do osób niepełnosprawnych, placówki terapeutyczne, edukacyjne oraz organizacje pozarządowe o społecznym profilu działalności. Prezydent Miasta Lublin wyróżnił medalem 700–lecia 11 organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jednym z punktów programu była debata pt. „700 lat Miasta i 5 lat Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych W Lublinie – co przed nami?”. Podczas całej imprezy trwały również warsztaty rękodzielnicze, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Targom towarzyszyły galerie prac plastycznych Jacka Zdanowskiego oraz przygotowana przez PFRON wystawa „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” oraz występy artystyczne. Miłym akcentem była także wizyta Świętego Mikołaja, któremu towarzyszyły dwie urocze Śnieżynki. Tegoroczne Targi odwiedziło ponad tysiąc osób, w tym dzieci i młodzież z wielu lubelskich szkół i przedszkoli.

Źródło i fot: lublin.eu

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17122 

Print Friendly, PDF & Email