Społeczeństwo: ”Wujek Google” nie jest lekarzem

Społeczeństwo: ”Wujek Google” nie jest lekarzem

W internecie nie brakuje stron, na których znaleźć można informacje dotyczące poszczególnych chorób i sposobów ich leczenia. Problem polega na tym, że nie zawsze są one zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Włoscy lekarze znaleźli sposób, by przestrzec internautów przed zdrowotnymi fake newsami.

Miś oparty o nagrobek, na którym widnieje napis „Nie zaszczepili mnie ze strachu przed autyzmem”, na innym informacja „Leczyłem raka sodą oczyszczoną” – to elementy kampanii społecznej pod nazwą „Bzdura wpędzi nas do grobu”, zainicjowanej przez FNOMCeO, krajową Izbę Lekarską we Włoszech.

Billboardy i ogłoszenia prasowe przedstawiają absurdalne przyczyny śmierci oraz apel o to, by wybrać się do lekarza zamiast szukać informacji na temat leczenia w sieci.

Kampania ma nie tylko przestrzec przed leczeniem się na własną rękę, w oparciu o wiedzę znalezioną w internecie, ale też zwrócić uwagę na konieczność lepszego dialogu pomiędzy pacjentem a lekarzem.

– Lekarz musi wrócić do centrum związku, który pacjent ma z własnym zdrowiem – zauważa Filippo Anelli, prezydent Fnomceo, podkreślając, że zdrowie w najlepszy możliwy sposób chronią ci, którzy mają największą wiedzę w tym zakresie – lekarze.

Kampania, do której na chwilę obecną przyłączyło się blisko 30 lokalnych izb lekarskich, wystartuje 10 maja.

Źródło i fot. portale.fnomceo.it

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18079 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.