Społeczeństwo: Wsparcie dla osób tracących wzrok

Społeczeństwo: Wsparcie dla osób tracących wzrok

Polski Związek Niewidomych zorganizuje dwa szkolenia, dzięki którym osoby z dysfunkcją wzroku nauczą się większej niezależności i lepszego funkcjonowania w różnych aspektach życia.

W szkoleniach pn.  „Ku samodzielności – program wsparcia dla osób tracących wzrok” wezmą udział osoby niewidome i słabowidzące z całego kraju, które zostały przyjęte do PZN w ciągu ostatnich dwóch lat, mają wykształcenie co najmniej średnie,  a także posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Pierwsze ze szkoleń, które odbędzie się w dniach 15.10–21.10.2017 roku, przewidziano dla uczestników w wieku do 55 lat. Drugie będzie miało miejsce w listopadzie (3.11–9.11) i wezmą w nim udział osoby przed 45 rokiem życia.

Na osoby z dysfunkcją wzroku czekają przede wszystkim wykłady i ćwiczenia przeprowadzane przez specjalistów.  Tyflolodzy podczas zajęć programowych podzielą się z uczestnikami praktyczną wiedzą dotyczącą różnych obszarów funkcjonowania, a także podpowiedzą, jak korzystać z narzędzi ułatwiających codzienne życie.

Szkolenia zostaną przeprowadzone w Ośrodku Leczniczo–Rehabilitacyjnym PZN „NESTOR” w Muszynie ul. Lipowa 4. Uczestnicy mogą liczyć na zakwaterowanie i wyżywienie w ośrodku, zajęcia programowe ze specjalistami, a także zajęcia integracyjne w czasie wolnym. Muszą jednak dotrzeć do ośrodka na własny koszt.

Źródło: PZN 

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16448 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.