Społeczeństwo: W ŚDS w Kwietniewie zabrzmiały już kolędy

Społeczeństwo: W ŚDS w Kwietniewie zabrzmiały już kolędy

 W Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie zaczęły się już Święta. Na spotkaniu opłatkowym podzielono się opłatkiem razem z licznymi gośćmi, zabrzmiały kolędy, na stołach zapachniały wigilijne potrawy.

Na spotkanie opłatkowym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie, prowadzonego przez Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej, oprócz Zarządu Stowarzyszenia przybyli okoliczni włodarze: wójt gminy Rychliki Henryk Kiejdo w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Marka Cieśli oraz Burmistrz m. Pasłęka Wiesław Śniecichowski. Ich obecność wynikała nie tylko z pełnionej funkcji, ale także z faktu, że od lat wspierają placówkę i są dobrze znani jej uczestnikom.

W całym Domu widać było, że przygotowania do Świąt trwały od dawna i zaangażowały wszystkich uczestników. Z każdego zakątka wyglądał jakiś świąteczny akcent, na choince zwracały uwagę piękne bombki ozdobione metodą decoupage  i okazałe łańcuchy. Stoły uginały się od świątecznych smakołyków, przygotowanych w domowej kuchni.

Spotkanie uświetniły występy artystów z grona uczestników domu, w świątecznym nastroju. Na twarzach w większości starszych osób widać było wzruszenie. Wszyscy ze wszystkimi podzielili się opłatkiem.

  Teresa Bocheńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17211 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.