Społeczeństwo: „Uśmiechnij się, podaj dalej”

Społeczeństwo: „Uśmiechnij się, podaj dalej”

Dziś (5 października) przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Właśnie w ten dzień Fundacja „Dr Clown” zachęca do dzielenia się uśmiechem z innymi a w 26 miastach w całej Polsce będzie rozdawać uśmiechy i prezentować klaunadę w ramach akcji „Uśmiechnij się, podaj dalej”.

W ramach akcji „Uśmiechnij się, podaj dalej” 5 października wolontariusze Fundacji „Dr Clown” będą rozdawać uśmiechy w centralnych lokalizacjach 26 miast. Kolorowo ubrani i zaopatrzeni w swoje niecodzienne akcesoria wolontariusze Fundacji „Dr Clown” podarują przechodniom naklejki i grafiki z uśmiechem i dobrymi myślami, w wielu miejscowościach zaprezentują spotkanym osobom pokazy żonglerki, klaunady, opowiedzą także o tajnikach „Terapii śmiechem” oraz wolontariacie w Fundacji „Dr Clown”. Takie działania odbędą się w następujących miastach: Białystok, Bielsko–Biała, Bydgoszcz, Chełm, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Krasnystaw, Leszno, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Olsztyn, Opole, Poznań, Prudnik, Przemyśl, Rzeszów, Sieradz, Sosnowiec, Starogard Gdański, Suwałki, Szczecin, Toruń, Warszawa, Zamość. To niecodzienna okazja, by spotkać „doktorów clownów” z Fundacji, którzy na co dzień pomagają chorym i potrzebującym w szpitalach i placówkach specjalnych.

– Śmiech ma wręcz magiczną moc! Sprzyjająco wpływa zarówno na zdrowie somatyczne, jak i emocje oraz relacje z innymi. Na co dzień w Fundacji „Dr Clown” „leczymy śmiechem” chorych i potrzebujących. W Światowy Dzień Uśmiechu, za pośrednictwem akcji „Uśmiechnij się, podaj dalej” zwracamy uwagę na zbawienne właściwości uśmiechu, przekonujemy, że warto się uśmiechnąć i podarować uśmiech innym. Bo uśmiech leczy! – przekonuje Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Cudowna moc uśmiechu

Śmiech łagodzi stres, stymuluje pracę mózgu, poprawia koncentrację, kojarzenie i pamięć. Dotlenia, stymuluje układ odpornościowy, łagodzi wiele dolegliwości psychosomatycznych, takich jak: uporczywe migreny, ataki astmy, alergie, bezsenność, reumatoidalne zapalenia stawów, wrzody żołądka i dwunastnicy. Śmiech pobudza przemianę materii i przyśpiesza trawienie, a więc sprzyja odchudzaniu, pomaga nawet walczyć z chrapaniem, działając korzystnie na mięśnie podniebienia i gardła. Zwiększa atrakcyjność i pewność siebie, ale przede wszystkim – zbliża ludzi do siebie. Do tych zbawiennych właściwości śmiechu odwołuje się Fundacja „Dr Clown”, „lecząc śmiechem” chore dzieci, osoby niepełnosprawne i w kryzysach życiowych oraz seniorów. „Doktorzy clowni”, przeszkoleni pedagogicznie i w dziedzinie klaunady wolontariusze Fundacji, odwiedzają szpitale i placówki specjalne z programem „Terapii śmiechem”. Dr Bajka, Dr Profesor, Dr Ciapciak, Dr Tęcza i 600 innych „doktorów clownów”, przebranych w fantazyjne stroje i z pełnym repertuarem gagów, akcesoriów, sztuczek i empatycznych rozmów, pomaga podopiecznym zapomnieć o smutku i chorobie. Regularnie docierają do 170 szpitali i placówek w ponad 80 miastach, rocznie odwiedzając 60 000 potrzebujących.

Więcej o akcji na stronie www.drclown.pl i na Faceboou Fundacji „Dr Clown”

Fot.: nadesłana

  Inf. nadesłana Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18959