Społeczeństwo: To nasza wspólna sprawa. Zaproszenie na debatę

Społeczeństwo: To nasza wspólna sprawa. Zaproszenie na debatę
Fot. Adminstrator

Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, które jest liderem projektu, wraz z partnerami, którymi są: Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki, Warmińsko–Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Kancelaria Prawna Domański Zakrzewski Palinka Sp. k., zaprasza do udziału w projekcie pn. "Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa".

Debata poświęcona problemom środowiska osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi odbędzie się w dniu 6 lipca 2017 r. w Olsztynie, w godzinach 10:00 –15:00, w Hotelu HP Park, Aleja Warszawska 119, 10–701 Olsztyn.

Chętne organizacje do udziału w projekcie mogą zgłaszać dowolną liczbę swoich reprezentantów, którzy bezpośrednio będą uczestniczyć w projekcie w roli doradcy programowego ds. wdrażania Konwencji w  środowisku osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi. 

Wśród rekomendowanych reprezentantów powinni znaleźć się przede wszystkim członkowie/pracownicy organizacji, ale także, sprawdzeni we współpracy przedstawiciele instytucji i placówek służby zdrowia, rehabilitacji, nauki, oświaty, polityki społecznej oraz władz lokalnych i administracji. Podstawowym kryterium wyboru powinna być dobra znajomość środowiska oraz doświadczenie w działaniu na jego rzecz. Rekomendowani do roli doradcy programowego reprezentanci powinni ponadto znać treść Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, treść przesłanych materiałów a także posiadać umiejętność prezentowania stanowiska organizacji w trakcie debaty oraz odpowiedzieć na pytania kwestionariusza opinii dotyczącego przedmiotu debaty.

Wybrani doradcy programowi uczestniczyć będą w debacie konsultacyjnej, która będzie jedną z czterech debat, jakie przeprowadzone zostaną w całym kraju w środowisku osób niepełnosprawnościami sprzężonymi. Na ich podstawie opracowany zostanie program wdrażania Konwencji w tym środowisku.

Szczegółowa informacja o projekcie Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa znajduje się pod adresem www.konwencja.pfon.org.

Praca i czas poświęcony przez doradców programowych na wypełnienie przed debatą ankiety według przekazanego kwestionariusza oraz udział w debacie, będą gratyfikowane w wysokości 500 złotych brutto, na podstawie umowy zlecenia.

Organizatorzy debaty zwracają koszty dojazdu na debatę środkami transportu publicznego (po wyrażeniu zgody przez organizatora istnieje możliwość rozliczenia samochodu prywatnego przy transporcie osób w stopniu znacznym z dysfunkcją narządu ruchu) oraz w uzasadnionych przypadkach (np. braku możliwości dojazdu rano w dniu debaty ze względu na odległość), będą pokrywane również koszty noclegu. Ponadto, organizatorzy debaty zapewniają zwrot kosztów dojazdu i noclegu asystenta dla osób, których dojazd na debatę i uczestnictwo w niej wymagają asysty.

Organizatorem środowiskowych debat doradczo–programowych, w których udział wezmą doradcy z województw wielkopolskiego, zachodnio–pomorskiego, pomorskiego, warmińsko–mazurskiego, podlaskiego, kujawsko–pomorskiego, mazowieckiego jest Warmińsko–Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych.

Zgłoszenia doradców programowych z Waszej organizacji do uczestnictwa w projekcie "Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa" należy dokonać na specjalnym formularzu dostępnym na stronie organizatora i przesłać na adres: olsztynkonwencja2017@gmail.com do dnia  4 lipca 2017 r.

Więcej informacji pod numerem telefonu: Marta Jurkian 797 230 339.

Ostateczne decyzje w sprawie zaakceptowania nadesłanego zgłoszenia podejmie organizator debaty, o czym poinformuje w terminie do dnia 5 lipca 2017 r.

– Mamy nadzieję, że wiele organizacji przyłączy się do naszego szerokiego ruchu organizacji osób niepełnosprawnych na rzecz skutecznego wdrażania Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych w Polsce. Zbudujmy silną pozycję naszego ruchu, która zapewni osobom z niepełnosprawnościami rzeczywisty wpływ na proces wdrażania Konwencji i  realizację ich praw. „Nic o nas bez nas" – apelują organizatorzy. 

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16020 

Print Friendly, PDF & Email