Społeczeństwo: Symulator wózka w technologii VR

Społeczeństwo: Symulator wózka w technologii VR
Fot. Adminstrator

Wierzą, że moc wirtualnej rzeczywistości może pomóc w rozwiązywaniu realnych problemów. Umieszczając człowieka w czyimś ciele i umożliwiając mu patrzenie na świat nie swoimi oczami, dają szansę nie tylko zrozumieć inny punkt widzenia, ale także na własnej skórze odczuć trudności, z jakimi na co dzień mierzą się niepełnosprawni. Specjaliści z ViRa Games prezentują pierwszy na świecie wirtualny symulator wózka inwalidzkiego.

„Wheelchair Simulator” to nic innego jak oparta na prawdziwej historii gra, której fabułę stworzył poruszający się na wózku inwalidzkim Dmytro Schebetyuk z Ukrainy. Kiedy sześć lat temu doznał urazu kręgosłupa, który na stałe sparaliżował jego obie nogi, przekonał się jak wiele trudności sprawia normalne funkcjonowanie i poruszanie się po Kijowie. Tak zrodził się pomysł na grę z wykorzystaniem tego unikalnego środka lokomocji.

Pełna humoru gra stworzona na platformę VR pozwala graczowi wcielić się w osobę jeżdżącą na wózku inwalidzkim. Wysokie krawężniki, ruchliwa ulica czy przejazd kolejowy – z takimi niebezpieczeństwami musi zmierzyć się grający, aby zaliczyć kolejne punkty kontrolne i dojechać na koniec trasy. To wcale nie takie proste, jak mogłoby się wydawać. Każdy kolejny poziom charakteryzuje się stale rosnącym poziomem trudności. Refleks jest tutaj koniecznym wymogiem.

Gra nie koncentruje się na niepełnosprawności, a przedstawia szereg zabawnych sytuacji, z jakimi miał styczność Dmytro. Zyski z gry są w całości przekazywane na rzecz Dostupno UA, projektu niwelowania barier w infrastrukturze na Ukrainie.

https://www.youtube.com/watch?v=F61p2JocuAk

Źródło i fot.: viragames.com

  Oprac. Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18154 

Print Friendly, PDF & Email