Społeczeństwo: Rodzice małych dzieci powinni krócej pracować?

Społeczeństwo: Rodzice małych dzieci powinni krócej pracować?

Wątpliwości w tej kwestii nie mają posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy zapowiedzieli złożenie projektu ustawy, który przewiduje skrócenie o godzinę czasu pracy jednemu z rodziców dzieci do 10. roku życia.

Prezes PSL Władysław Kosiniak–Kamysz, poinformował,  że jego partii zależy na wspieraniu polityki rodzinnej. Dzisiaj jest możliwość krótszego czasu pracy dla kobiet, które karmią swoje dzieci w pierwszych latach życia. Chcielibyśmy, żeby godzinę krócej pracował jeden z rodziców – kiedy odwożą dzieci do szkoły, czy przedszkola. Chcielibyśmy wprowadzić skrócony czas pracy o godzinę dla rodziców dzieci do 10 roku życia – dodał prezes PSL. 

Pomysłodawca projektu, poseł PSL Mieczysław Kasprzak ocenił, że będzie to „realne wsparcie dla rodzin w wychowaniu dzieci”. Jak przekonywał ułatwi to zainteresowanie się dzieckiem oraz pozwoli na poświęcenie mu więcej czasu. 

Źródło: kurier.pap.pl

  Oprac. RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15473