Społeczeństwo: Prawnik w biegu nie zwalnia tempa

Społeczeństwo: Prawnik w biegu nie zwalnia tempa

Kilka miesięcy działań, dziesiątki zaangażowanych osób, moc pozytywnej energii i zebranych ponad 15 000 zł to efekty akcji Prawnik w biegu. Marcin Janiak – Prawnik w biegu przebiegł tegoroczny maraton w Tokio dla osób po wypadkach, które w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ będą uczyły się, jak żyć z niepełnosprawnością.

28 czerwca w CH FERIO odbyło się spotkanie z dziennikarzami, podczas którego Marcin zapowiedział kolejne akcje biegowe połączone z pomaganiem. Przed nim 15 września akcja biegowa w Starym Mieście (5 i 10 km), a 4 listopada maraton w Nowym Jorku. Obie akcje będą łączyć bieganie z pomaganiem – można np. kupować koszulki z logotypami akcji Prawnik biegu. Ogromne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w akcję Prawnik w biegu, w tym przyjaciołom z Centrum Handlowego FERIO, którzy wspólnie z Marcinem będą kontynuować akcję biegania z pomaganiem.

Zapraszamy do biegania!

Marcin Janiak wspólnie z żoną Anią zapraszają wszystkich chętnych do regularnych treningów, które prowadzą dwa razy w tygodniu, aby dobrze przygotować się do zapowiedzianych biegowych akcji. Bieżące informacje można znaleźć TUTAJ.  Co się już zadziało? Do akcji Prawnik w biegu włączali się i duzi i mali (m.in. społeczność przedszkolna ze Starego Miasta), mieszkańcy Konina i okolic, a także z odleglejszych stron Polski i świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Irlandii i… Tokio! Zespoły KERS i RECEPTA dały koncert, na który zamiast kupowania biletu, trzeba było wrzucić coś do puszki. Pomagały też lokalne firmy. Ambasadorami akcji byli Beata Sadowska, Jerzy Skarżyński, Patryk Szymański, Panrunner i Marek Bystrzycki. Ponad 80 osób wsparło zbiórkę pieniędzy organizowaną na portalu PolakPomaga.pl.

Akcja dla tych, którzy biec nie mogą

Fundacja PODAJ DALEJ wspiera osoby, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie. Wśród nich są osoby po wypadkach, które nagle straciły sprawność, a wraz z nią sens życia. Wiele miesięcy spędzili w szpitalach, mają za sobą traumatyczne przeżycia. Muszą się nauczyć żyć zupełnie od nowa z rękoma, które nie mają chwytu, z ciałem, które niczego nie czuje. Dzięki zebranym środkom Fundacja zapewni trzem osobom miesięczny pobyt i aktywizację w Akademii Życia, czyli 24h opieki asystenckiej, intensywną naukę niezależnego życia, fizjoterapię, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych.  

– Akademia Życia to takie miejsce w połowie drogi ze szpitala do domu. To mieszkania, w których osoby po wypadkach przez kilka miesięcy oswajają się ze swoim nowym życiem. Tu dowiadują się, że niepełnosprawność nie jest barierą w osiąganiu celów, że osoba na wózku możne pracować, podróżować, uprawiać sport, zakładać rodzinę, być szczęśliwym… – mówi Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji.

Więcej o akcji Prawnik w biegu można przeczytać na Facebooku, a o działaniach Fundacji na www.podajdalej.org.pl.

https://www.youtube.com/watch?v=lBMV_f1ucaw

  inf. nadesłana Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18327