Społeczeństwo: Pomoc dla pana Wiesława

Społeczeństwo: Pomoc dla pana Wiesława
Fot. Adminstrator

Pan Wiesław jest osobą niewidomą, która straciła cały dobytek życia. Dzięki ogromnej pomocy mieszkańców Gdyni udało się poszkodowanemu powrócić do domu po tym jak w nieszczęśliwych okolicznościach spłonęło mieszkanie. Ciągle jednak potrzebna jest pomoc w wyposażeniu odnowionego miejsca. 

Lista potrzeb maleje z każdym dniem. Nie ma już na niej mebli kuchennych, pralki, lodówki. Jednak pomimo tego, iż pan Wiesław może już mieszkać u siebie, nie udało się zebrać jeszcze kilku bardzo ważnych rzeczy np. ławy z dwoma fotelami, które stanowiły punkty nawigacyjne w poruszaniu się po pomieszczeniu.

– Mieszkam tu od 40 lat i bardzo mi zależało, żeby tu wrócić, bo ja tu znam cały ten obszar, aż po Kartuską i dalej. Nie chciałem iść gdzieś indziej, wszystkiego na nowo się uczyć, przerabiać znowu wszystko na nowo… nie, tego byłoby już trochę za dużo na moje siły – mówi Pan Wiesław, który ma 65 lat i od dziecka jest niewidomy. Jego mieszkanie spłonęło w lutym tego roku. W pożarze stracił cały dobytek. Z płonącego mieszkania ewakuowali go sąsiedzi. 

Po tragedii namawiano go na przeprowadzkę, ale on marzył, żeby wrócić do siebie. Udało się wyremontować mieszkanie i kupić podstawowy sprzęt, ale potrzeby są większe. 

– Na chwilę obecną z kredytu, który Pan Wiesław zaciągnął po pożarze, udało się sfinansować remont. Pomogli również przedstwiciele Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Gdyni, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz mieszkańcy, którzy dostarczyli niezbędne rzeczy. Dlatego zwracamy się do wszystkich z Państwa, chcących i mogących pomóc o dalszą formę wsparcia dla Pana Wiesława. Wspólnymi siłami na pewno uda nam się Mu pomóc – mówi Jakub Ubych z Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
 
Potrzebne są jeszcze: fotele i ława, stół i krzesła, biurko i krzesło, regały na książki, sofa, komoda, meblościanka, fotele i mały stolik, lampy, żyrandole, firany, zasłony i karnisze, dywany i chodniki, a także transport, który pozwoli na przewiezienie mebli do mieszkania Pana Wiesława.

Kontakt:
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych
ul. 3 maja 27–31
tel.: 58/ 661–35–41 lub 58/ 621–80–98

Fot. gdynia.pl

  Lechosław Dzierżak, gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18503 

Print Friendly, PDF & Email