Społeczeństwo: Poczta Polska zatrudni 400 osób niepełnosprawnych

Społeczeństwo: Poczta Polska zatrudni 400 osób niepełnosprawnych
Fot. Adminstrator

Polska Poczta 17 października zainaugurowała ogólnopolską kampanię „Poczta Polska Bez Barier” skierowaną do osób niepełnosprawnych.

– Kampania ma ma dwojaki charakter. Po pierwsze chcemy pokazać w jakiś sposób poczta polska przystosowuje się do tego, aby osoby niepełnosprawne mogły korzystać z usług poczty polskiej, po drugie, zwracamy się z ofertą pracy dla osób z niepełnosprawnością, proponujemy pracę w różnych miejscach w całym kraju, również w mniejszych miejscowościach. Zachęcamy do sprawdzani aktulanych ofert pracy na naszej stronie lub bezpośrednio w placówkach – zachęca Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej

Do 4.600 urzędów w całej Polsce trafiło około 800 tys materiały informacyjne, z których osoby z niepełnosprawnościami mogą dowiedzieć się m.in., jak poprawić swoją sytuację na rynku pracy, jakie ulgi rehabilitacyjne im przysługują, a także w jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie sprzętu z PFRON. Z myślą o osobach niepełnosprawnych Poczta Polska systematycznie wprowadza w swoich urzędach szereg udogodnień, m.in.: podjazdy, wejścia równe z poziomem chodnika, automatyczne podnośniki, drzwi wejściowe bez progów, dzwonki do przywoływania pracownika obsługi, stanowiska obsługi osób niepełnosprawnych oznakowane piktogramami, obniżone okienka oraz skrzynki pocztowe, możliwość telefonicznego zgłoszenia zapotrzebowania na realizację usługi (już w niemal 5 tys. placówek).

– Kampania jest owocem porozumienia podpisanego w marcu br, pomiędzy Pocztą Polską a Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych i PFRON – podkreśla Tomasz Maruszewski, z–ca prezesa zarządu PFRON – Cieszymy się, że sukcesywnie są znoszone bariery i 95 proc –okienek jest już dostosowanych do osób niepełnosprawnych czyli usytuowanych na odpowiednim poziomie. Jednak to z czego cieszymy się równie mocno to fakt zwiększenia zatrudnienia. Poczta Polska zareagowała pozytywnie jako jedna z pierwszych na nasz pilotażowy program „Praca i Integracja” zgłaszając ofertę zatrudnienia 400 osób niepełnosprawnych. Przekażemy oczywiście środki finansowe na utworzenie tych miejsc pracy, po 17 tys zł na każde – dodaje.

W ramach kampanii powstała strona internetowa www.pocztapolskabezbarier.pl, gdzie można m.in. wyszukać placówki przystosowane dla osób z niepełnosprawnością oraz oferty pracy dla niepełnosprawnych.

źródło www.pfron.org.pl

 

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16690 

Print Friendly, PDF & Email