Społeczeństwo: Pobiegnie dla innych

Społeczeństwo: Pobiegnie dla innych

Marcin Janiak, prawnik z Konina został wylosowany z grona ponad 300 tys. biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tys. szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie Maratonu w Tokio (42,195 km)! Marcin pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą – dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej będą uczyć się żyć od nowa.

Ruszyła właśnie zbiórka pieniędzy. Możesz pomóc już teraz! Wejdź na www.polakpomaga.pl/kampania/prawnik–w–biegu, wpłać i zgarniaj nagrody!

Marcin przez 5 lat udzielał bezpłatnych porad osobom potrzebującym w Fundacji Podaj Dalej. Teraz chce połączyć pasję do biegania z pomaganiem i wierzy, że dzięki darczyńcom kilka osób niepełnosprawnych zmieni swoje życie.

Dlaczego Marcin chce pomóc ludziom po wypadkach?

Dlatego, że w ciągu kilku sekund ich świat się zawalił… Stracili niezależność, często również sens życia. Musieli przerwać naukę, zrezygnować z pracy, porzucić marzenia… Znamy historie tych ludzi. Każda jest inna i każda niezwykle poruszająca. Wszystkich łączy jedno – marzenie o tym, żeby znów być niezależnym w życiu.

– Tej niezależności uczymy każdego dnia w Fundacji Podaj Dalej w Koninie od blisko 14 lat. W naszej Akademii Życia podczas kilkumiesięcznego pobytu osoby po wypadkach oswajają się ze swoją niepełnosprawnością, uczą się ubierać, przesiadać z łóżka na wózek i bezpiecznie na nim jeździć. Kolejne stopnie wtajemniczenia to radzenie sobie w łazience i w kuchni. Samodzielne chwycenie kubka w bezwładne dłonie, przygotowanie posiłku, spacer po mieście, sport… Równoległa praca z psychologiem i coachem pozwala pomału układać sobie życie i planować przyszłość również pod kątem pracy. Akademia Życia to jedyny tak kompleksowy projekt w Polsce. – mówi Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Fundacja musi zebrać minimum 22 tys. zł, bo tyle miesięcznie kosztuje pobyt i aktywizacja czterech osób w Akademii Życia, czyli zapewnienie 24h opieki asystenckiej, intensywna nauka niezależnego życia, fizjoterapia, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych.

Ambasadorami akcji „Prawnik w biegu” są Beata Sadowska, Jerzy Skarżyński, Patryk Szymański, Bartek Topa i Marek Bystrzycki.

Na darczyńców czekają wspaniałe nagrody, m.in. pozdrowienia po japońsku, filmik nagrany w Tokio z imiennym podziękowaniem dla darczyńcy, imię darczyńcy napisane po japońsku na czerpanym papierze, a nawet prywatny pokaz zdjęć z Tokio z degustacją sushi w Koninie.

Sprawdź na www.polakpomaga.pl/kampania/prawnik–w–biegu

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17249 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.