Społeczeństwo: Pobiegną dla Tymona

Społeczeństwo: Pobiegną dla Tymona

W sobotę 19 maja na gdyńskim bulwarze odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Bieg charytatywny dla Tymona”. Chłopiec od urodzenia jest niewidomy, nie chodzi, nie siedzi i nie mówi. Pilnie potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego, pomóc może każdy, wystarczy wziąć udział w biegu.

Tymonek ma 5 lat. Urodził się z rozwarstwieniem siatkówki w obu oczach, kiedy skończył rok, doszła kolejna diagnoza– Zespołu Dandy–Walkera. Ma poważnie osłabione napięcie mięśniowe. Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, ale jest całkowicie świadomy tego, co się wokół niego dzieje. Bardzo często się uśmiecha, macha rączką, jest wesołym dzieckiem, rzadko kiedy płacze.
W ramach sobotniej imprezy odbędą się dwa biegi (środki uzyskane z wpisowego od biegaczy przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, m.in. stół pionizujący), będą medale i nagrody, a także loteria. Oprócz tego zaplanowane są atrakcje dla dzieci, m.in. dmuchane zjeżdżalnie. 

Poza głównym biegiem na dystansie 5 km, odbędzie się również sztafeta. Każda drużyna będzie liczyć 4 zawodników, w tym dwie osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich i dwóch biegaczy. Najpierw na wózku jedzie niepełnosprawny zawodnik na dystansie 500 metrów, który przekazuje pałeczkę biegaczowi, ten biegnie 500 metrów, przekazuje kolejnemu zawodnikowi na wózku i tak na przemian. Start wyścigu sztafet rozpocznie się o godzinie 12.00, natomiast biegu na dystansie 5 km o godzinie 13.00.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie sportowe biegamyrazem.pl we współpracy z Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Gdynią.

Źródło: Arleta Bolda–Górna/gdynia.pl

Fot. materiały prasowe

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18127