Społeczeństwo: Piękno na wózku

Społeczeństwo: Piękno na wózku

W Polsce po raz pierwszy w historii niepełnosprawne ruchowo kobiety z całego świata zawalczą o miano najpiękniejszej. Trwa głosowanie na drugą kandydatkę reprezentującą nasz kraj.

Konkurs Miss Wheelchair World 2017 to wyjątkowy projekt, który ma na celu zmianę wizerunku osób z niepełnosprawnością, łamanie stereotypów oraz pokazanie, że wózek inwalidzki nie definiuje osoby, która porusza się za jego pomocą. W myśl zasady „piękno bez barier” w październiku tego roku 25 finalistek z różnych państw będzie rywalizowało o tytuł Miss Wheelchair World 2017. Każdy kraj, w którym organizowane są wybory Miss na Wózku, może zgłosić maksymalnie dwie kandydatki. Państwa, które nie organizują tego konkursu, mogą wystawić jedną kandydatkę na zasadzie tzw. dzikiej karty. Na zgłoszenia mają czas do 20 sierpnia.

Jedną z reprezentantek naszego kraju będzie Adrianna Zawadzińska – Miss Polski na Wózku 2016. Uczestniczki regionalnego konkursu, spośród których internauci wybiorą drugą finalistkę, można poznać TUTAJ. Głosy można oddawać poprzez sms lub e–mail do 18 sierpnia.

Organizatorem konkursu Miss Wheelchair World jest Fundacja Jedyna Taka, a współorganizatorem Miasto Stołeczne Warszawa, gdzie 7 października odbędzie się Gala Finałowa. Wyjątkowe i piękne kobiety poruszające się za pomocą wózków inwalidzkich przyjadą do stolicy naszego kraju pod koniec września, by tam uczestniczyć w specjalnych warsztatach.

Szczegóły konkursu na stronie Fundacji Jedyna Taka oraz konkursu Miss Wheelchair World 2017.

Fot. Youtube

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16230