Społeczeństwo: Młodzież kręciła filmy o niepełnosprawności, tolerancji i akceptacji

Społeczeństwo: Młodzież kręciła filmy o niepełnosprawności, tolerancji i akceptacji

Już 16 grudnia uczestnicy projektu „Razem w pełni sprawni”, realizowanego przez Fundację „Promyk Słońca” spotkają się we Wrocławiu na gali podsumowującej tegoroczną edycję, na której rozdane zostaną statuetki dla twórców najlepszych etiud filmowych, dotyczących niepełnosprawności, tolerancji, akceptacji różnorodności i szacunku dla drugiego człowieka.

W projekcie uczestniczyło 12 szkół podstawowych i gimnazjalnych (ogólnodostępnych i integracyjnych) z terenu województwa dolnośląskiego, a w warsztatach brał udział jeden nauczyciel z każdej szkoły. W ramach tegorocznego projektu odbyły się warsztaty filmowe podczas których uczniowie pracowali nad filmami, w których podjęli tematy niepełnosprawności, tolerancji, akceptacji różnorodności i szacunku dla drugiego człowieka. Ponadto osoby z niepełnosprawnością odwiedzają szkoły, gdzie prowadzą warsztaty, obalając stereotypy na swój temat i udowadniając, że niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności. Projekt „Razem w pełni sprawni” to przykład edukacji, która nie obawia się wyjść poza mury szkoły, zaprasza do wspólnej nauki dorosłych: nauczycieli, władze lokalne, instytucje, aby wspólnie z uczniami zmienili siebie i świat wokół.

Źródło: promykslonca.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14923