Społeczeństwo: Masz w sobie to coś?

Społeczeństwo: Masz w sobie to coś?

Niepełnosprawność nie jest dla Ciebie przeszkodą w działaniu? Jesteś aktywny i zaangażowany? Swoją postawą udowadniasz, że ograniczenia nie istnieją? Jeśli tak, może właśnie Ty zasługujesz na tytuł „Mr Disabled!”. Na zgłoszenie do konkursu zostało kilka dni!

Konkurs „Mr Disabled”, organizowany przez Stowarzyszenie Górnośląski Skarabeusz, to inicjatywa – wzorem słynnego castingu „Lady D” – mająca uhonorować wyjątkowych mężczyzn z niepełnosprawnością, którzy swoją postawą pokazują innym, że niepełnosprawność sama w sobie jest jedynie kolejnym wybojem na życiowej drodze.

Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu został europoseł Marek Plura, działający aktywnie na rzecz osób z niepełnosprawnościami zarówno w Parlamencie Europejskim, jak i w środowisku lokalnym. W tym roku nagroda i tytuł „Mr Disabled” zostaną przyznane kandydatom z całej Polski w czterech kategoriach: sport, kultura i sztuka, życie zawodowe oraz życie społeczne.

– Do tej pory nadesłano 15 nominacji, ale liczymy, że zgłoszenia będą napływać.  Zachęcamy do udziału w konkursie, ponieważ osoby, które swoimi działaniami dają wzór innym, zasługują na wyróżnienie – mówi Ewa Sprus, dyrektor konkursu.

Zgłoszenia do konkursu mogą nadsyłać osoby fizyczne, instytucje samorządowe, a także organizacje społeczne (związki, stowarzyszenia, kościelne osoby prawne lub fundacje). Mają na to czas do 30 czerwca. Szczegółowe informacje oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie organizatorów.

Patronat honorowy nad konkursem objęli poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura oraz Marszałek Województwa Śląskiego i Prezydent Katowic. „Razem z Tobą” jest patronem medialnym inicjatywy Stowarzyszenia „Górnośląski Skarabeusz”.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18299