Społeczeństwo: Kolorowa sztafeta rowerowa dla chorych dzieci

Społeczeństwo: Kolorowa sztafeta rowerowa dla chorych dzieci

Jeśli gdzieś na trasie Warszawa – Łowicz– Łódź – Sieradz– Wieluń – Opole spotkasz kolorowo ubranych rowerzystów w strojach przypominających clownów, nie bądź zdziwiony. To „Doktor clown” kręci nosem – czyli niecodzienna inicjatywa wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”, którzy za pośrednictwem barwnej sztafety rowerowej i radosnych happeningów będą promować „Terapię śmiechem” małych pacjentów oraz zapraszać na Festiwal Uśmiechu Fundacji „Dr Clown”.

To będzie niecodzienna wyprawa rowerowa. Kolorowi „doktorzy clowni” – wolontariusze Fundacji „Dr Clown” specjalną sztafeta rowerową wyruszą z Warszawy do Opola, przewożąc niezwykły „ładunek” – symboliczny czerwony nos – swój znak rozpoznawczy . Po drodze będą spotykać się z mieszkańcami i prezentować kolorowe happeningi. Wszystko po to, by promować „Terapię śmiechem”, która na co dzień prowadzą w szpitalach i placówkach specjalnych w całym kraju. I zapraszać na Festiwal Uśmiechu, wielkie święto radości, organizowane co roku w czerwcu przez Fundację w celu promowania pozytywnego podejścia do życia i zbierania środków na „Terapię śmiechem” chorych dzieci w szpitalach.

Niecodzienna sztafeta wystartuje 28.04 o godz. 11 z warszawskiego Placu Zamkowego i przejedzie trasą Warszawa – Łowicz– Łódź – Sieradz– Wieluń – Opole w dniach 28.04–2.05. To symboliczna trasa, ponieważ w tym roku Festiwal Uśmiechu odbędzie się nie tylko w stolicy, ale również w Opolu.

– By wzmocnić promocję Festiwalu Uśmiechu oraz podkreślić fakt, że po raz pierwszy odbędzie się, obok stolicy, również w Opolu, odbędzie się symboliczne przekazanie czerwonego nosa z Warszawy do Opola. Akcja nawiązuje do ognia olimpijskiego, którego płomień jest przenoszony przez olimpijską sztafetę do miejsca rozgrywania igrzysk w danym roku. Niczym ogień olimpijski czerwony nos zostanie przewieziony do miast w których, także w tym roku planowana jest organizacja „Festiwalu Uśmiechu”. Kilometry na rowerach pokonywać będą wolontariusze Fundacji „Dr Clown” ubrani w swoje kolorowe stroje. Na trasach przejazdu będą spotykać się z „doktorami clownami” z innych miejscowości i prowadzić niecodzienne happeningi promujące miasta, Fundację i Festiwal – opowiada Marta Szewerda, Pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” w Opolu i koordynatorka akcji.

W Łowiczu, Łodzi, Sieradzu, Wieluniu, Warszawie i Opolu oraz podczas przystanków na trasie przejazdu "doktorzy clowni" będą prowadzić kolorowe happeningi. Towarzysząca im improwizacja, narzędzia pracy wykorzystywane na co dzień w szpitalach, placówkach specjalnych będą w atrakcyjny sposób przybliżać widzom i uczestnikom "Terapię śmiechem", podkreślać, jak ważny jest śmiech w procesie leczenia, ale także zachęcać do udziału w najbarwniejszej imprezie. W Łodzi i Sieradzu „doktorzy clowni” na dłużej zabawią z happeningami w przestrzeni miejskiej, odwiedzą także małych pacjentów w szpitalach.

„Doktor clown” kręci nosem. Kolorowa sztafeta rowerowa Fundacji „Dr Clown” – rozkład jazdy:

Trasa: Warszawa – Łowicz– Łódź – Sieradz– Wieluń – Opole

28.04 Warszawa –> Łowicz

29.04 Łowicz –> Łódź

30.04 Łódź –> Sieradz

1.05 Sieradz –> Wieluń 

2.05 Wieluń – > Opole

  Urszula Hajn Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18016 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.