Społeczeństwo: Gala finałowa charytatywnej sztafety Poland Business Run za nami

Społeczeństwo: Gala finałowa charytatywnej sztafety Poland Business Run za nami

Siódma edycja charytatywnej sztafety Poland Business Run przeszła już do historii. Wczoraj Fundacja Poland Business Run oficjalnie podziękowała wszystkim zaangażowanym w bieg podczas uroczystej gali finałowej w Filharmonii Krakowskiej. Wieczór uświetnił recital pianisty i kompozytora Piotra Orzechowskiego.

– Podczas wczorajszego wieczoru mieliśmy okazję jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w ten niezwykły projekt – biegaczom, sponsorom, partnerom, współorganizatorom, lokalnym teamom i Project Managerom, wolontariuszom i innym osobom, bez których impreza nie mogłaby się odbyć, a nasi beneficjenci nie otrzymaliby wsparcia – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Galę finałową biegu w Filharmonii Krakowskiej uświetnił recital Piotra Orzechowskiego, jednego z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia, który po głośnym zwycięstwie na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition w 2011 r. koncertuje na całym świecie. Jesienią 2017 r. ukazała się trzecia solowa płyta Piotra Orzechowskiego „24 Preludes & Improvisations”. Utwory, które się na niej znalazły, można było usłyszeć podczas gali Poland Business Run 2018. 

Wieczór był też okazją do podsumowania najważniejszych liczb tegorocznej edycji sztafety. Na pomoc beneficjentom biegu udało się w tym roku zgromadzić ponad 1,7 mln złotych.

– W tym roku na starcie w 9 miastach stanęła rekordowa liczba ponad 22 tysięcy biegaczy o wielkich sercach. Dzięki środkom zebranym z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej” będziemy mogli pomóc przynajmniej 68 osobom z niepełnosprawnością narządów ruchu. Wkrótce otworzymy też w Krakowie Centrum Rehabilitacji dla osób po amputacjach – mówi Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Kolejna edycja Poland Business Run odbędzie się 8 września 2019 r.

  Angelika Lis Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18904