Społeczeństwo: Co się zmieni w 2018 r. w związku z programem „Za życiem”?

Społeczeństwo: Co się zmieni w 2018 r. w związku z programem „Za życiem”?
Fot. Adminstrator

Na program „Za życiem” rząd planuje przeznaczyć ponad 624 mln zł. Propozycji związanych z jego realizacją jest kilka. Zobacz te najważniejsze.

Rządowa propozycja zakłada organizację zajęć klubowych przez warsztaty terapii zajęciowej dla osób opuszczających warsztaty terapii zajęciowej (W 2018 r. zaplanowano na ten cel 1,2 mln zł) oraz możliwość utworzenia przy nich Rady Społecznej, w skład której wchodzą przedstawiciele rodziców, uczestników, a także organizacji, pracodawców i jednostek samorządu terytorialnego. Zadaniem Rady będzie wspieranie warsztatu w realizacji celu jego działalności.

Nowością ma być także możliwość korzystania przez rodziców niepełnosprawnych dzieci z elastycznych form zatrudnienia, w tym z ruchomych godzin pracy (także pracy przerywanej) i telepracy (praca w domu) na wniosek wiążący pracodawcę (co do zasady nie będzie mógł odmówić takiej formy zatrudnienia). Zmiany dotyczą również wydłużenia prawa do zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych z 14 do 30 dni.

Źródło: www.mpips.gov.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17266 

Print Friendly, PDF & Email