Społeczeństwo: Będzie kolejny protest środowiska osób niepełnosprawnych

Społeczeństwo: Będzie kolejny protest środowiska osób niepełnosprawnych

Rodzice oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych po raz kolejny wyjdą na ulice. 28 września na godz. 12.00 przed kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie planowany jest protest, dotyczący realizacji art. 28 Konwencji i Prawach Osób Niepełnosprawnych „Odpowiednie warunki życia i ochrona socjalna”.

– Nie zgadzamy się na to, aby beneficjentami obecnych programów pomocowych, była jedynie nikła część środowiska osób niepełnosprawnych – grzmią organizatorzy protestu, Rodzice Osób Niepełnosprawnych Społeczność Ogólnopolska – 500 plus , które nie obejmuje dorosłych osób niepełnosprawnych, program Mieszkanie plus, z którego osoby niepełnosprawne w większości też nie mogą skorzystać, wciąż zbyt niska kwota renty socjalnej, bez uwzględnienia zwiększonych potrzeb wynikających z niepełnosprawności w stopniu znacznym oraz zasiłku pielęgnacyjnego, który nie był waloryzowany od 11 lat a także ustawa za życiem, której regulacje w większości nie obejmują dorosłych osób niepełnosprawnych, dyskryminując osoby u których niepełnosprawność powstała już po urodzeniu – to główne kwestie, które zostaną poruszone podczas wrześniowego protestu.

Organizatorzy gorąco zapraszają osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami oraz osoby, którym nie jest obojętny los osób niepełnosprawnych do udziału w wydarzeniu

  AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16365