Społeczeństwo: Angelika Kuzin Miss Deaf Europe 2018

Społeczeństwo: Angelika Kuzin Miss Deaf Europe 2018

Wybory Miss Deaf International (Miss Świata Głuchych) odbyły się w dniach 8–16 lipca w Tajpei. Podczas konkursu Polskę reprezentowała Angelika Kuzin.

Na Tajwanie spotkali się głusi z całego świata. Jedyna Polka w tym gronie w finale nie zdobyła głównej nagrody, ale wybrana została najładniejszą Europejką. Tytuł Miss Deaf Europe został przyznany Polce po raz pierwszy.

– Dołożę wszelkich starań, żeby pokazać się tam z jak najlepszej strony – mówiła Kuzin, zachęcajac do wsparcia zbiórki, by mogła polecieć do Tajwanu. Całej kwoty nie udało się zebrać, ale Polka i tak do Tajwanu dotarła.

Angelika Kuzin to absolwentka Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wielokrotna Mistrzyni Polski Głuchych w lekkoatletyce w biegach na 400 i na 800 metrów. W Mistrzostwach Europy Niesłyszących w Bydgoszczy w 2015 roku zajęła piąte miejsce w biegu na 800 metrów.

W 2016 roku Miss Deaf International (Miss Świata Głuchych) została Iwona Cichosz. Późniejsza uczestniczka telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami”, wg jury okazała się najładniejszą wśród dwudziestu finalistek z całego świata.

Obok pań, w wyborach biorą udział również panowie. Rok temu tytuł Mister Deaf International zdobył Mateusz Borowski.

Fot. Facebook 

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18418