Społeczeństwo: 91 litrów życia

Społeczeństwo: 91 litrów życia

Dziś (23 lutego) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Przy tej okazji Grupa Muszkieterów podsumowała realizowaną wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem jubileuszową, X edycję kampanii "Zbieramy Krew dla Polski". W ubiegłym roku w warmińsko–mazurskim zebrano 91 litrów krwi.

– Chyba nie ma prostszej formy ratowania ludzkiego życia niż poprzez oddawanie krwi – mówi Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów, Eliza Orepiuk–Szymura. – Co ważne, krew jednej osoby może pomóc aż kilku innym, dlatego tak cieszymy się z każdej zebranej jednostki.

W minionym roku, w ramach akcji, mieszkańcy województwa warmińsko–mazurskiego oddali ponad 91 litrów krwi. W całej Polsce zebrano jej natomiast ponad 1 300 litrów. Od kwietnia do października 2017 r. ambulanse Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawiały się na parkingach przed sklepami Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. W 108 miastach 15 polskich województw przeprowadzono łącznie 130 zbiórek krwi. Akcjom towarzyszyły także liczne konkursy, pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz kursy pierwszej pomocy. W województwie warmińsko–mazurskim odbyło się siedem akcji promujących honorowe krwiodawstwo, połączonych z poborem krwi. Jednym z przystanków był Olsztyn. Krew zbierano również w Działdowie, Iławie, Kętrzynie, Morągu i Ostródzie. 

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17670 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.