Społeczeństwo: 40–lecie braniewskiego koła Polskiego Związku Niewidomych

Społeczeństwo: 40–lecie braniewskiego koła Polskiego Związku Niewidomych

Osoby niewidome i niedowidzące z powiatu braniewskiego od 40. lat mają swoje wspólne miejsce: jest nim koło Polskiego Związku Niewidomych w Braniewie.

Członkowie koła, ich rodziny i najbliżsi, przyjaciele i goście uroczyście obchodzili 40–lecie istnienia koła PZN w Braniewie.

Wśród zaproszonych był Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego, który odebrał podziękowania dla Starostwa Powiatowego za dotychczasową współpracę i wsparcie działania koła PZN w Braniewie.

— Członkowie braniewskiego koła PZN to wielka rodzina, która angażuje się w życie powiatu braniewskiego — mówi Mateusz Sobieszczuk. — Osoby niewidome i niedowidzące pokazują nam wszystkim, że mimo choroby nie wolno zamykać się w czterech ścianach i należy wychodzić do innych, ciesząc się życiem.

Potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, że niewidomi regularnie jeżdżą na wycieczki i pielgrzymki. Byli już w niemal wszystkich zakątkach Polski i w wielu krajach Europy.

Nie sposób wyobrazić sobie także wielu wydarzeń kulturalnych bez występu zespołu „Ton–Lira”, działającego przy kole PZN w Braniewie.

Jubileuszowe spotkanie było także okazją do podziękowania Annie Stachowskiej–Malesa za działalność na rzecz koła i szereg działań podejmowanych w powiecie braniewskim.

Fot. Starostwo Powiatowe w Braniewie

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15921 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.