Społeczeństwo: 1,5 mln zł powędruje do zwycięzców wedlowskiej akcji „Z miłości do radości”

Społeczeństwo: 1,5 mln zł powędruje do zwycięzców wedlowskiej akcji „Z miłości do radości”

Do pięciu znanych organizacji charytatywnych, dzięki akcji „Z miłości do radości” firmy Wawel, już wkrótce trafi wsparcie finansowe o łącznej wartości 1,5 mln zł.

Konsumenci oddali w akcji prawie 7 mln punktów, rejestrując kody ze specjalnie oznaczonych opakowań i głosując na cele charytatywne organizacji pożytku publicznego, biorących udział w programie. Dzięki akcji Wawelu, konsumenci mogli zaangażować się w działanie prospołeczne, wspierając wybrane przez siebie cele charytatywne. Tym samym to oni decydowali, jak zostanie rozdzielona pula 1,5 mln zł, którą przeznacza firma Wawel. Uczestnicy mogli także wymieniać swoje punkty na atrakcyjne nagrody gwarantowane, takie jak bilety do kina czy designerskie torby na ramię.

Akcja trwała od 18 kwietnia 2016, a jej głosowanie na wybrany cel charytatywny zakończyło się 16 stycznia 2017. W oparciu o wynik konsumenckiego głosowania, każda z organizacji biorących udział w akcji, otrzyma kwotę wsparcia odpowiadającą zajętemu w rankingu miejscu. Konsumenci nadal mają możliwość rejestracji punktów i odbioru gwarantowanych nagród rzeczowych (do 31 grudnia 2017 r.). W głosowaniu konsumentów pierwsze miejsce zajęła Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która otrzyma od marki Wawel wsparcie w wysokości 500 tys zł.

Pozostałe organizacje także zostaną nagrodzone finansowo, zgodnie z wynikami głosowania:

II miejsce i nagroda w wysokości 400 tys zł – Fundacja Ewy Błaszczyk „A kogo?”

III miejsce i nagroda w wysokości 300 tys zł – Akademia Przyszłości ks. Jacka Stryczka

IV miejsce i nagroda w wysokości 200 tys zł – Fundacja „Wawel z Rodziną”

V miejsce i nagroda w wysokości 100 tys zł – Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty”

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15126