SOSW nr 1: Gramy z WOŚP już ponad dziesięć lat

SOSW nr 1: Gramy z WOŚP już ponad dziesięć lat

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu rozpoczęło się dziś dwudniowe granie z WOŚP. Dla uczniów i rodziców przygotowano loterię fantową, ciasta i wiele innych smakołyków. Wszystko można nabyć za dowolną sumę, a każda złotówka trafia do puszki WOŚP.

Po raz kolejny w SOSW nr 1 w Elblągu przy ul. Kopernika 27 zainaugurowano granie z WOŚP. Loteria fantowa rozpoczęła się dziś. Jutro także będzie można wziąć w niej udział.

– Gramy z WOŚP już ponad dziesięć lat. Pierwszy finał organizowała koleżanka, która już jest na emeryturze. To ona to zapoczątkowała. Co roku jest coś nowego. Nowe rzeczy, które można wylosować w naszej loterii, są też nowe potrawy, które można zakupić – mówi Ewa Łukaszewska, nauczyciel SOSW nr 1 i koordynator działań na rzecz WOŚP w placówce. – Dziś i jutro mamy loterię fantową, mamy też świat smaków, czyli wszystkie wyroby domowej roboty, ciasta, chleb ze smalcem, dżemy, marmolady, grzybki w occie. Na kiermaszu mamy różne rzeczy. Część jest wykonana przez naszych uczniów na warsztatach ceramiki i dekoratorstwa. Są też rzeczy od sponsorów i z naszej wspólnej zbiórki. Jeśli ktoś coś chce przekazać na loterię, to przynosi to do szkoły – dodaje.

Jak zaznaczają nauczyciele, wśród przedmiotów, które można wylosować, jest niemal wszystko. Znajdziemy tam maskotki, gry planszowe, książki, zabawki, stroiki czy biżuterię. Organizatorami 27. Finału WOŚP w placówce są nauczyciele oraz Rada Rodziców. W ubiegłym roku, także podczas dwóch dni, dzięki działaniom Ośrodka konto WOŚP zasiliła kwota 2789,91 zł.

Kliknij w zdjęcie poniżej i obejrzyj zdjęcia z akcji:

 

 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.