Sopot: Turnusy rehabilitacyjne dla mieszkańców

Sopot: Turnusy rehabilitacyjne dla mieszkańców
Fot. pixabay.com

Sopoccy seniorzy mogą już zgłaszać się na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne, które prowadzi Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik”.

Aby skorzystać z Programu Polityki Zdrowotnej „Zapobieganie Niepełnosprawności Osób w Podeszłym Wieku”, którego celem jest m.in. opóźnienie skutków starzenia się, trzeba być mieszkańcem Sopotu i mieć skończone 70 lat. Program skierowany jest do tych sopocian, którzy nie korzystali z niego w ubiegłym roku.

Kwalifikacje do programu odbywają się na podstawie skierowania od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Dopiero z takim skierowaniem należy zgłosić się do „Leśnika”. Po badaniu lekarskim ustalany jest indywidualny program zabiegów.

Są to zabiegi fizykoterapeutyczne, gimnastyka usprawniająca i oddechowa na tężni. Podczas pobytu w sanatorium pacjentami opiekuje się wykwalifikowana pielęgniarka.

10-dniowe turnusy rehabilitacyjne w systemie dziennym (od godz. 9.00 do 15.00) realizuje PZOZ „Uzdrowisko Sopot” – w Sanatorium Uzdrowiskowym „Leśnik”, ul. 23 Marca 105, tel. 58 551 72 63.

W ramach programu uczestnicy mają zapewniony obiad.
Program realizowany jest z budżetu miasta. Harmonogram turnusów:

Źródło: sopot.pl
Źródło: sopot.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email